Eski Spordan Sorumlu Devlet Bakanı ve Trabzonspor'un eski başkanlarından Mehmet Ali Yılmaz, Beşiktaş'taki evinde kızı tarafından ölü bulundu. Haberi alan yakınları ve tanıdıkları, Yılmaz'ın evine akın etti.

Sabah saatlerinde kızı tarafından evde ölü olarak bulunan eski devlet bakanı Mehmet Ali Yılmaz için olay yerine polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Sağlık ekibi, Yılmaz'ın hayatını kaybettiğini belirledi. Olay yeri inceleme ekiplerinin çalışmalarının ardından cenaze, kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Aile yakınlarından alınan bilgiye göre, kısa süre önce fıtık operasyonu geçiren Yılmaz'a doktorların anjiyo da önerdiği ancak Yılmaz'ın önümüzdeki hafta anjiyo olabileceğini söylediği kaydedildi.

"Mehmet Ali Yılmaz'ı 30 yıldır tanıdığını" söyleyen Mehmet Zekayi Alatlı, "Akşam yatıyor. Sabah ölüsünü kızı Fatma buluyor. Devamlı buraya geliyordu, görüyorduk. Dün de selam gönderdim aldı selamı. Bugün de böyle oldu. 30 yıldır tanıyorduk. Ama hakikatten babamızı kaybettik" dedi.

Evinin önünde konuşan Erol Köse ise, "Son güne kadar yanındaydık. Gayet iyiydi. Bel sorunu vardı. Fıtık tedavisi teşhisi için 2.5 gün hastanede kalmıştı. Ama genel durumu gayet yerindeydi. Ben de şokun içindeyim. Fıtık ve ağrı için hastaneye gitmişti. Başka bir problemi yoktu. Başımız sağ olsun. Adam gibi adamdı" diye konuştu.

Yılmaz'ın cenazesinin cuma günü ikindi vakti kılınacak cenaze namazının ardından Karacaahmet Mezarlığı'nda toprağa verileceği öğrenildi.