Yusuf ZENGİN
TAV Havalimanları ve iştiraki TAV Technologies, kurum kültürü ve çalışan deneyimi üzerine yapılan değerlendirme sonucunda Türkiye’nin en prestijli işveren markaları arasında yer aldı. Great Place To Work Enstitüsü'nün gerçekleştirdiği değerlendirme sonucunda, TAV Havalimanları ve TAV Technologies, Türkiye’nin En İyi İşverenleri 2024 listesinde yerini aldı.

Değerlendirmeler, çalışanlara yönelik anketler ve değerlendirmeler ışığında yapıldı ve ödüller, The Grand Tarabya’da dün gerçekleştirilen bir törenle sahiplerine takdim edildi.

TAV Havalimanları İnsan Kaynakları Grup Başkanı Hakan Öker, ödülle ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “TAV Havalimanları olarak, dünya genelinde her gün on binlerce yolcuya en iyi seyahat deneyimini sunmak için çalışıyoruz. Bugün 8 ülkede faaliyet gösteren 15 havalimanının yanı sıra servis şirketlerimizle birlikte 33 ülkede 110 havalimanında ayak izimiz bulunuyor. Bu başarıda, 39 binden fazla çalışanımızın emeği büyük. Onların değerlendirmesiyle belirlenen bu ödülü bir kez daha almaktan dolayı oldukça mutluyuz.”

TAV Technologies İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Özkan Sav ise şu ifadelerle duygularını dile getirdi: “En iyi İşverenlerden biri olduğumuzun tescillenmesi bizleri çok mutlu etti. Çalışma arkadaşlarımızın gelişimini ön planda tutan, katılımcı yönetim anlayışının yerleştiği ve iletişim kapılarının açık olduğu bir şirket kültürü yaratmak her zaman önceliklerimiz arasında yer aldı.”

Türkiye’nin En İyi İşverenler Listesi, Great Place To Work tarafından çalışan deneyimlerine yönelik gerçekleştirilen analizlerle oluşturuluyor. Bu analizler, çalışan memnuniyeti ve şirket kültürü üzerine yapılan değerlendirmeleri içeriyor ve bu yıl TAV Havalimanları ve TAV Technologies gibi öncü şirketleri kapsıyor.