UEZ Sapanca 2024’ün ikinci gününde düzenlenen "Stars of Region Yarışması Ödül Töreni", ana sponsoru United Payment ve destek sponsorları Denizbank, Figopara, Lidio ve Zip'in katkılarıyla gerçekleşti. Girişim ekosisteminin geliştirilmesini amaçlayan yarışmada ilk 3'e giren projeler ödüllendirildi.

Start Up dergisi ve Galata Business iş ortaklığıyla gerçekleşen Uludağ Ekonomi Zirvesi (UEZ Sapanca 2024) kapsamında düzenlenen Stars of Region yarışması, bu yıl 7’inci kez düzenlendi.

Yurt içi ve yurt dışından 150 girişimcinin başvurduğu yarışmada ilk 3 girişimci ödüllendirildi. Stars of Region Yarışması’nın birincisi, ERG Controls Yıka Kurucu Ortak Batuhan Ergör oldu. Yarışmanın ikincisi Kiralarsın Kurucu Ortağı ve CEO’su Başak Baykan olurken, üçüncülük ödülünü Kybele’ Garden Kurucu Ortağı Fırat Alkan aldı.

Yarışma, Türkiye’nin girişimciler için bir cazibe merkezi haline gelmesini amaçlarken bugüne kadar birçok başarılı girişimin ön plana çıkmasına da destek oluyor. Bu etkinlikler, girişimcilik ruhunu teşvik ederek, yenilikçi fikirlerin gelişmesine ve iş dünyasında sürdürülebilir başarıların elde edilmesine katkı sağlıyor.