"Anadolu Sigorta Bakırköy" 

Yusuf ZENGİN

Liv Hospital Vadi İstanbul’da Oylum Şahin moderatörlüğünde Tiyatro Sanatçısı Nilgün Belgün ve TAMEV Kurucu Başkanı Nuray Marçak ile birlikte “Kadına Dair” sohbet gerçekleştirdi.

Liv Hospital Grup Koordinatörü Meri İstiroti açılış konuşmasında kadının gücüne değindi. “Liv Hospital olarak STK’lar ve toplum günüllüsü kişilerle toplumda kadına ve kadının yerine fayda sağlamaya çalışıyoruz. Çünkü biliyoruz ki birlikten güç doğar.” dedi.

"Anadolu Sigorta Bakırköy"  TAMEV üyelerinin katılımıyla gerçekleşen “Kadına Dair” söyleşisine Liv Hospital uzmanlarından; Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Demet Yetkin, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Tamer Sözen, Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Kadriye Kılıçkesmez, Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Prof. Dr. Semih Dedeoğlu da eşlik etti. Aynı zamanda Osteoporoz (kemik erimesi) hakkında bilgi ve öneriler sunan “Dikkat kırılabilir” platformu da etkinlikte yer aldı.

"Anadolu Sigorta Bakırköy"  Nilgün Belgün: “Karakterim mutluluğa yatkın”

“Kadınlar olarak el birliği ile bir yol hikayesinin içerisindeyiz ve bizler öncelikle kendimize değer vererek başlamalıyız işe. Hayatta, kendi ayaklarımız üzerinde dik durmalıyız. Lütfen kızlarımızın okumasına ve bir bileziğe sahip olmasına destek olma konusunda mütevazi olmayın. Sevgili kadınlar, önce kendinize yatırım yapın. Hayatta tek olduğunuzu ve güçlü olduğunuzu unutmayın. Bununla birlikte çok da çalışın, ben öyle yaptım ve yapıyorum. Mutlu olmaktan da korkmayın. Özetle; yaşadıkça gördüm ki kadın isterse her şeyi yapar.”

"Anadolu Sigorta Bakırköy"  Açlıkla mücadele ve eğitim alanında gerçekleştirdiği toplumsal ve bireysel çalışmalarında, "fırsat eşitsizliğine son" mottosuyla öne çıkan TAMEV Derneği Başkanı Nuray Marçak: “Açlıkla mücadele için eğitimin öneminin bilincindeyiz. TAMEV Derneği olarak, kızlarımız okusun, geleceğe emin adımlar atsın, gelecek nesilleri yetiştirecek üretken ve aydın kadınlar olsunlar diye çıktığımız bu yolda, eğitimde fırsat eşitliği sağlayarak yetenekli gençler için umut olmak istiyoruz. Toplumda Kadının yeri ve kadın olmayı konuştuğumuz “Kadına Dair” söyleşisi ile sesimizi duyurmamıza vesile olan Liv Hospital ailesine Nilgün Belgün’e ve destek veren herkese teşekkür ederiz.”