Yusuf ZENGİN

"Anadolu Sigorta Bakırköy"  Türkiye'nin önde gelen sigorta şirketlerinden Ana Sigorta, 30 yılı aşkın süredir iş yeri kültürü ve çalışan deneyimi konularında liderlik yaparak Great Place to Work Enstitüsü tarafından verilen prestijli Great Place To Work Sertifikası'nı almaya hak kazandı. Şimdi ise, Türkiye’nin En İyi İşverenleri Listesi'nde yerini aldı.

Ana Sigorta, çalışan memnuniyeti ve iş yeri kültürü alanındaki öncü ve yenilikçi çalışmalarıyla ön plana çıkıyor. Great Place To Work'un "Herkes İçin Harika İş Yeri" kriterlerinde gösterdiği üstün performansıyla Türkiye’nin En İyi İşverenleri Listesi'nde yer almayı başardı.

Geçtiğimiz günlerde yapılan bir törenle ödüllerin sahiplerine verildiği çalışmada, Türkiye’den 600’ü aşkın şirket değerlendirildi ve 90 şirket liste için seçildi. Ana Sigorta, bu seçkin listeye girmeye hak kazandı.

Ana Sigorta'nın Mali İşler Aktüerya, İnsan Kaynakları, Eğitim ve Performans birimlerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Canan Yılmaz, aldıkları ödül hakkında şu ifadeleri kullandı: "Geçtiğimiz ocak ayında aldığımız Great Place To Work Sertifikası, uluslararası alanda da başarımızın fark edilmesini sağladı. Bu kez aldığımız ödül ise Ana Sigorta’nın güçlü takım ruhuna ve çalışma arkadaşlarımızın yaptıkları işlere duyulan gurura işaret ediyor. Bu sonuç bizi olağanüstü mutlu etti. Bu başarıya katkı sağlayan tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.”

Great Place To Work Türkiye Raporu'nda ise, en iyi işverenlerin kriz dönemlerinde dahi başarılı bir şekilde yönetim gösterdiklerine vurgu yapılıyor. İnovatif yaklaşımlar, etkin liderlik uygulamaları, açık iletişim ve refah programları gibi faktörlerle en iyi işverenler, çalışanlarını güvende tutarak krizleri yönetmeyi başarıyorlar. Bu nedenle, bu yılın kriz döneminde bile en iyi işverenlerin belirlendiği liste, sektördeki önemli bir referans olma niteliği taşıyor.