Dünyanın en geniş uçuş ağına sahip olan Türk Hava Yolları (THY), seyahat acentelerine özel içerik ve hizmet sunan yeni dağıtım yeteneği (NDC) platformu olan 'TKCONNECT'i 1 Ekim 2024 tarihi itibarıyla hizmete sunuyor.

TKCONNECT, THY'nin farklılaştırılmış bilet ücretleri gibi bir dizi ayrıcalıklı hizmeti içerisinde barındırarak seyahat acentelerine özel avantajlar sunuyor. Özellikle özel promosyon ücretleri, görsellerle desteklenen zengin içerikler, fazla bagaj, koltuk seçimi, özel ekipman gibi ek hizmetlere yönelik avantajlı ücretler, TKCONNECT'in temelini oluşturuyor.

THY Genel Müdür (Ticari) Yardımcısı Ahmet Olmuştur, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Yeni dağıtım yeteneği platformumuz TKCONNECT, yolcu deneyimlerini geliştirme ve ticari ortaklarımızı destekleme misyonları noktasında önemli bir kilometre taşı olacak. Türk Hava Yolları olarak her zaman ileri teknolojiyi kullanıcı dostu olarak sunma amacımızın bir sonucu olan TKCONNECT’i iş ortaklarımızın ve seyahat acentelerimizin istifadelerine sunuyoruz" dedi.

TKCONNECT, Türk Hava Yolları'nın geniş iş ortağı ağına yönelik olarak 3 farklı seçenekte sunulacak. TKCONNECT Direkt Bağlantı ile IATA sertifikalı NDC API'leri üzerinden özelleştirilmiş uygulamalar oluşturulabilecek. İçerik Toplayıcılar aracılığıyla ise sektör lideri, IATA tescilli teknoloji ortakları tarafından sağlanan kolaylaştırılmış bir bağlantı ile THY ürün ve hizmetlerine erişim sağlanacak. Ayrıca, TKCONNECT Kullanıcı Ara Yüzü ile rezervasyon, biletleme ve sonrasındaki hizmetlerin basitleştirilmesi için kullanıcı dostu bir web tabanlı rezervasyon portalı sunulacak.

TKCONNECT'e dahil olmayan acenteler, Global Dağıtım Sistemleri (GDS) üzerinden THY'nin mevcut içeriğine erişmeye devam edebilecekler. Ancak, 1 Ekim 2024 tarihi itibarıyla GDS üzerinden yapılan rezervasyonlarda dağıtım maliyetleri açısından ek ücret uygulanacak ve farklılaştırılmış zengin içerikli ürünlere sadece TKCONNECT üzerinden erişilebilecek.

Bu adım, THY'nin sektördeki lider konumunu daha da sağlamlaştırarak yolcu deneyimlerini ve iş ortaklarına sunduğu hizmetleri daha da geliştirmeye yönelik atılmış önemli bir adım olarak nitelendiriliyor.