Mutfakta dijital devrimin kapılarını aralayan, 20’den fazla mutfak aletini bir arada sunan ve tüm bu işlevleri tek bir cihazda toplayan Thermomix, online tarif platformu Cookidoo’nun 10. yılını görkemli bir lansmanla kutladı.

Thermomix TM6’nın dijital ekranından erişilebilen Cookidoo, şu anda 1.123 Türkçe tarifin yanı sıra toplamda 95.500'den fazla Türk ve dünya mutfağından tarifleri kullanıcılarla buluşturuyor. Cookidoo, dünya çapında 5 milyon üyeye sahip dev bir platform olarak dikkat çekiyor.

Vorwerk Türkiye’nin Katkılarıyla Thermomix ve Cookidoo

Vorwerk Türkiye’nin 2017 yılında kurulmasıyla hayatımıza giren Thermomix, tüketicilerin yemek yapma alışkanlıklarını kökten değiştiriyor. Tek cihazda 20’den fazla mutfak aletini bir arada sunarak mutfakta dijital devrimin kapılarını aralayan Thermomix TM6 ve Cookidoo platformu, 3 yıldır çok yönlü dijital mutfak aleti olarak hayatı kolaylaştıran muazzam bir güç ve sürekli yenilik sunuyor.

Türk ve Dünya Tariflerinin Kütüphanesi: Cookidoo

Dijital mutfak aleti Thermomix TM6’nın büyük ve dokunmatik ekranından erişilebilen Cookidoo, bugün 5 milyon kullanıcısını 95.500’den fazla tarifle buluşturuyor. Rehberli pişirme fonksiyonuna sahip Cookidoo, 1.123 Türkçe tarifin yanı sıra 21 farklı dilde tarif seçeneği ve 43 farklı ülke versiyonuyla çeşitliliğini artırıyor. Kolay ve pratik tariflerden, daha önce hiç denenmemiş farklı tariflere kadar uzman şefler tarafından onaylanan yemek tarifleri, kullanıcıların elinin altında. Ayrıca arama motorunda “tarif adı” ile aramanın yanı sıra malzemeye göre de tüm tarifler bulunabiliyor. Böylece evdeki malzemelerle ilham verici, tam kıvamında ve en doğru şekilde pişen dünya ve Türk mutfağından yemekler sofralara renk katıyor.

Cookidoo’da Porsiyonlanmış Güvenilir Tarifler

Cookidoo’nun popüler ve çok pişirilen tariflerinde birden fazla porsiyon seçeneği bulunuyor. Tarifleri kullanarak porsiyon miktarını otomatik olarak ayarlayan bu özellik, kullanıcılarına pratiklik ve esneklik sunuyor. Thermomix tarif geliştirme mutfaklarında uzmanlar tarafından defalarca test edilen porsiyonlar, lezzet garantili başarılı yemeklerin hazırlanmasına olanak tanıyor.

Cookidoo Kişiselleştirilince Daha da Özelleşiyor!

Cookidoo, aynı zamanda kullanıcılara beğendikleri tarifleri kaydetme, koleksiyonlar oluşturma, haftalık planlayıcı, alışveriş listesi oluşturma ve paylaşma gibi özelliklerle kişiselleştirme imkânı sunuyor. Kullanıcıların daha önce pişirdiği yemekleri ve beğendiği tarifleri hafızasında tutarak ilgi duyabilecekleri tarifleri öncelikli olarak tavsiye ediyor.

Mutfakta Her Şeyi Yapan Yardımcınız: Thermomix TM6

Yarım yüzyıldan fazla süredir sofralarda mucizeler yaratan Thermomix’in TM6 modeli, bir dizi heyecan verici işlev ve modlarıyla yemek yapmayı bilmeyenlerin veya süper şeflerin en lezzetli yemekleri kısa sürede sofraya getirmesini sağlıyor. Tek bir düğmesine dokunulduğunda doğruyor, çırpıyor, karıştırıyor, öğütüyor, tartıyor, pişiriyor, yoğuruyor, kıyma yapıyor. Ayrıca yavaş karıştırarak pişirme, parçalayarak karıştırma, buharda pişirme, kontrollü ısıtma, emülsiyon, yumurta pişirme, soyma, pilav pişirme, vakumda pişirme, fermantasyon (mayalama), koyulaştırma, su ısıtıcısı ve ön yıkama gibi sürekli yenilenen fonksiyonları sayesinde de tek bir kap içinde mutfakta harikalar yaratıyor.