Yusuf ZENGİN
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Meclisi, Türkiye Belediyeler Birliği’ne üye seçimi gündemi ile toplandı. Toplantıya, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Candan Yüceer başkanlık etti. İlçe belediye başkanları ve meclis üyeleri arasından Türkiye Belediyeler Birliği üyeliğine 8 asil ve 4 yedek üye seçimi yapıldı.

Seçim sonucunda, Şarköy Belediye Başkanı Alpay Var, Saray Belediye Başkanı Abdül Taşyasan, Malkara Belediye Başkanı Nergis Karaağaçlı Öztürk, Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Mustafa Onur Bozkurter, Muratlı Belediye Başkanı Varol Türel, Hayrabolu Belediye Başkanı Tuncer Başoğlu ile Meclis üyeleri Hasan Toprak ve Erdal Zengin asil üye olarak seçildi. Ergene Belediye Başkanı Müge Yıldız Topak ve meclis üyeleri Kazım Doğaç, Birol Taner ve Oral Çelikkol ise yedek üye olarak belirlendi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Candan Yüceer, Türkiye Belediyeler Birliği’nin ülke genelinde belediyeler arasında dayanışma ve işbirliği konusunda önemli bir görevi ifa ettiğini vurguladı. Yüceer, "Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi meclis üyeleri arasından Türkiye Belediyeler Birliği’ne 8 asil ve 4 yedek üye seçimini gerçekleştirdik. Seçilen belediye başkanı ve meclis üyesi arkadaşlarımıza hayırlı olsun dileklerimi iletiyor, yeni görevlerinde başarılar diliyorum. Hep birlikte Türkiye Belediyeler Birliği çatısı altında önemli çalışmalara imza atacağımıza inanıyorum" dedi.

Büyükşehir belediye başkanları, il belediye başkanları ve nüfusu 100.000 ve daha fazla olan ilçe belediye başkanları, Türkiye Belediyeler Birliği Meclisi’nin doğal üyesi olma hakkına sahip. Bu nedenle, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Candan Yüceer, Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Volkan Nallar ve Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay Türkiye Belediyeler Birliği Meclisi’nin doğal üyesi konumunda bulunuyor.