Yusuf ZENGİN
Anadolu Sigorta, dijitalleşme alanındaki başarılarına bir yenisini daha ekledi. Anadolu Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Korhan Kuyu, BMI Business School’un hazırladığı En Etkin 50 Teknoloji Lideri Listesi’nde yer aldı. Bu prestijli ödül, 21 Mayıs 2024 Salı günü Mandarin Oriental Bosphorus’ta gerçekleştirilen Teknoloji Liderleri Zirvesi 2024’te takdim edildi.

Anadolu Sigorta, dijitalleşme sürecinde yenilikçi ürün ve hizmetlerini müşterilerine sunarak sigorta sektöründe yeni başarılara imza atmaya devam ediyor. Şirketin Bilgi Teknolojilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Korhan Kuyu, BMI Business School’un En Etkin 50 Teknoloji Lideri Listesi’ne girmesiyle bu alandaki liderliğini bir kez daha kanıtladı.

Korhan Kuyu, ödülle ilgili memnuniyetini dile getirerek şunları söyledi: “Şirketim adına layık görüldüğüm bu başarı; teknolojiyi, insan hayatını kolaylaştıracak ve iyileştirecek şekilde kullanmamızın ve attığımız inovatif adımlarla sektörümüzün gelişiminde üstlendiğimiz öncü rolün bir göstergesi niteliğinde. Teknolojiyi kurumumuzun yapı taşlarından biri olarak konumlandırmamızda rol oynayan ve inovatif fikirleri bir hayalden hepimizin gerçekliğine birlikte taşıdığımız tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Hep birlikte, teknoloji odağında yenilikçi bir gelecek inşa etmeye devam edeceğiz.”

Sektördeki ilk ve tek Ar-Ge merkezi belgeli şirket olarak dijitalleşme alanındaki öncülüğünü her geçen gün pekiştiren Anadolu Sigorta, geliştirdiği yenilikçi projelerle de geleceğin sigortacılık anlayışını şekillendirmeye devam edecek.