Yusuf ZENGİN
Diyarbakır'ın Kayapınar ilçesinde düzenlenen törenle, motosikletli 'Yunus' polis timlerinin 10'uncu dönem eğitimini başarıyla tamamlayan 5 kadın ve 45 erkek personel mezun oldu. Mezuniyet töreninde gerçekleştirilen akrobatik gösteri ise izleyenlerden büyük ilgi gördü.

İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya ve yardımcılarıyla birlikte mezun polislerin ve ailelerinin katıldığı tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. 'Yunus'ların motosikletleriyle sergilediği akrobatik hareketler, izleyicilerden büyük alkış aldı. Yunus Marşı eşliğinde devam eden törende polislere sertifikaları takdim edilirken, hatıra fotoğrafı çekildi.

Eğitimlerini tamamlayan polislerin Tunceli, Bingöl, Elazığ ve Diyarbakır'da görev yapacakları belirtildi. Tören sırasında Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Yunus polisleri tarafından zeybek oynandı ve bu performans büyük beğeni topladı. Gösterinin ardından bir polis memuru, açtıkları Türk bayrağını öperek İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya'ya teslim etti.

Törende konuşan İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü olarak 2022 yılında aldıkları görevden bu yana Yunus ekibi sayısını artırdıklarını belirtti. Kaya, mezun olan polislerle birlikte güçlerini ve etkinliklerini artırdıklarını vurgulayarak, Diyarbakır'ın suçla mücadelede önemli bir ilerleme kaydettiğini ifade etti. Suç oranlarında önemli bir düşüş sağlandığını belirten Kaya, Yunus polislerinin daha fazla görünür olmasının bu başarıdaki önemli etkenlerden biri olduğunu dile getirdi.

Törenin sonunda, kentte görev yaparak başarı elde eden personellere İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya tarafından madalyaları takdim edildi.