Yusuf ZENGİN
TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkan Yardımcısı ve CFO’su Burcu Geriş, DataExpert işbirliği ve BMI Business School organizasyonuyla düzenlenen CFO Summit 2024’te, 7. kez “En Etkin 50 CFO” ödülünü kazandı. Etkinlikte “Halka Arzlar ve Şirket Birleşmelerinde Riskler ve Fırsatlar” adlı panelde konuşma yapan Geriş, ödülünü harika ekibine, şirketine ve geleceğin liderleri olacak genç kızlara ithaf ettiğini belirtti.

CFO Summit 2024’te Konuşmacılar ve Paneller
CFO Summit 2024, iş dünyasının önde gelen finans liderlerini bir araya getirdi. Etkinlikte yer alan “Halka Arzlar ve Şirket Birleşmelerinde Riskler ve Fırsatlar” panelinde, Burcu Geriş’in yanı sıra Pragma Kurucu Ortağı ve CEO’su Değer Şaşmaz, Ağaoğlu Şirketler Grubu ve Tatlıpınar Enerji CFO’su Derya Deniz Yılmaz ve TAB Gıda CO-CEO’su Özgür Çetinkaya da konuşmacı olarak yer aldı. Panelin moderatörlüğünü ise Esin Avukatlık Ortaklığı Yönetici Ortağı Eren Kurşun üstlendi. Geriş, panelde yaptığı konuşmada, sohbetin çok keyifli ve renkli geçtiğini ifade etti.

Burcu Geriş Kimdir?
1999 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Burcu Geriş, London Business School ve Columbia Business School’dan MBA derecesi almıştır. Garanti Bankası’nda başladığı profesyonel kariyerinde Hazine ve Proje Finansmanı bölümlerinde çalışmıştır. 2005 yılında TAV Havalimanları Holding bünyesine katılan Geriş, Şirket’in Proje ve Yapılandırılmış Finansman Bölümü’nün başında yer aldı. 2012 yılında CFO, 2014 yılında Başkan Yardımcılığı görevlerini üstlenen Geriş, 2015 yılında Dünya Ekonomik Forumu tarafından Genç Küresel Lider unvanına layık görülmüştür. Ayrıca, 2013 yılında Women’s Forum tarafından Rising Talent unvanını kazandı. Fortune dergisi tarafından 2016, 2017 ve 2018 yıllarında Türkiye’nin En Etkin 50 CFO’sundan biri seçildi.

Burcu Geriş, TAV Grup Şirketleri’ndeki Yönetim Kurulu üyeliklerinin yanı sıra Women Corporate Directors (WCD), Professional Women’s Network (PWN), Global Board Ready Women (GBRW) ve Global İlişkiler Forumu Genç Profesyoneller Programı gibi birçok platformda aktif olarak yer almaktadır. Evli ve iki çocuk annesi olan Geriş, kariyerinde elde ettiği başarılarla iş dünyasında önemli bir rol model olmaya devam etmektedir.