Türkiye Ralli Şampiyonasına Kısa Bir Mola // Yeşil Bursa Rallisi Remed Assistance Özel Etabı Nefes Kesti

Atış Yapı, Bursa Büyükşehir Belediyesi, Remed Assistance ve diğer sponsor markaların katkılarıyla düzenlenen 48. Yeşil Bursa Rallisi, ralli severlere heyecan dolu anlar yaşattı. İki gün süren yarışlarda, pilotlar zorlu virajları ve engebeli yolları aşmak için büyük çaba sarf etti. Toplamda 470,46 kilometre uzunluğundaki rallinin etaplarında Remed Assistance çekici ve ambulans ekipleriyle hem pilotların hem de araçların güvenliğini sağladı.

Remed Assistance Özel Etabında 18 Araç Yarış Dışı Kaldı

Bursa Otomobil Spor Kulübü (BOSSEK) tarafından Atış Yapı ana sponsorluğunda organize edilen Petrol Ofisi Maxima 2024 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın dördüncü yarışı olan 48. Yeşil Bursa Rallisi, Castrol Ford Team Türkiye takımından Ali Türkkan-Oytun Albayrak ekibinin birinciliği ile sona erdi. Türkkan-Albayrak ekibi, aynı zamanda sınıf 3 birinciliğinin de sahibi olurken, Remed Assistance özel ödülünü de kazandı. İki gün süren ve toplamda 470,46 kilometre uzunluğundaki rallinin ilk gününde gerçekleştirilen Remed Assistance özel etabı, nefes kesen anlara sahne oldu. 13,35 km’lik bu özel etabın galibi yine Castrol Ford Team Türkiye’den Ali Türkkan-Oytun Albayrak ekibi oldu. İkinci sırayı Parkur Racing takımından Kerem Kazan-Corentin Silvestre, üçüncü sırayı ise Atış Motorsports takımından Burak Başlık ve Sedat Bostancı elde etti.

71 aracın katıldığı 48. Yeşil Bursa Rallisi’nde, Remed Assistance etabında meydana gelen yol dışı durumlar, kazalar ve mekanik sorunlardan dolayı 18 araç yarış dışında kaldı.

Dereceye Giren Pilotlara Ödülleri Takdim Edildi

Dereceye giren pilotlara özel ödüllerini, Remed Assistance Pazarlama Direktörü Hikmet Nakilcioğlu ve Pazarlama Müdürü Banu Aslan takdim etti. Yarış hakkında değerlendirmelerde bulunan Nakilcioğlu, “Yeşil Bursa Rallisi, zorlu etap koşullarına rağmen son derece heyecanlıydı. Geçtiğimiz rallilere göre baktığımızda birçok yarışçı çeşitli nedenlerden dolayı ralliyi tamamlayamadı. Yarışlarda güvenlik konusunun önemini bir kez daha görmüş olduk. Hem çekici hem ambulanslarımızla yarışçılara destek vermekten gurur duyuyoruz. Uludağ’ın eteklerinde yarışın atmosferini hissetmek ve Remed Assistance olarak destek sağlamaktan büyük memnuniyet duyduk.” dedi.

23 Şubat’ta yeni sezona merhaba diyen Petrol Ofisi Maxima 2024 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın beşinci yarışı, 14-15 Eylül tarihlerinde Eskişehir’de düzenlenecek olan ESOK Rally ile devam edecek.