Yusuf ZENGİ

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Engelliler Haftası kapsamında düzenlenen ve geleneksel hale gelen "Engelsiz Yaşam Pikniği" ile özel gereksinimli bireylere unutulmaz bir gün yaşattı.

Gün boyunca devam eden etkinlik, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Candan Yüceer'in de katılımıyla renkli anlara sahne oldu.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından organize edilen etkinlikte, Tekirdağ'ın 11 ilçesinde ikamet eden özel gereksinimli bireyler ve aileleri, Süleymanpaşa Kent Ormanı ve Mesire Alanı'nda buluştu.

Büyükşehir Belediyesi ekipleri, misafirleri tek tek karşılayarak etkinlik alanına yerleştirdi ve gün boyunca süren piknik etkinliğinde çocuklar için özel aktiviteler düzenledi.

Başkan Dr. Candan Yüceer, etkinlik kapsamında yaptığı konuşmada, "Tekirdağ'ımız sizlerle daha güzel. Sizlerle her şey çok güzel. Sizlerin yaşadığı dezavantajları biliyoruz ve bu dezavantajları ortadan kaldırmak için çalışıyoruz." dedi.

 

Yüceer, Tekirdağ'ın daha engelsiz bir hale gelmesi için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini vurgulayarak, "Her kesimden gelen talepleri dikkate alarak Tekirdağ’ımızdaki tüm engelleri el birliğiyle ortadan kaldıracağız." şeklinde konuştu.

Etkinliğe katılan özel gereksinimli bireyler, düzenlenen renkli programla keyifli vakit geçirirken, Başkan Yüceer'e ve etkinliğe katkı sağlayanlara teşekkür ettiler. Başkan Yüceer ise, "Sizleri çok seviyorum. İyi ki varsınız. Engelleri hep birlikte aşacağız." diyerek duygularını ifade etti.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği "Engelsiz Yaşam Pikniği", özel gereksinimli bireylerin toplumla daha fazla bütünleşmesine katkı sağlamanın yanı sıra, farkındalık oluşturarak engelli bireylerin yaşam kalitesini artırmayı hedefliyor.