Bupa Acıbadem Sigorta, sağlık sigortacılığı alanında uzmanlaşmış önemli bir sigorta şirketi olarak bilinirken, yeni bir atama ile yönetim kadrosunda değişiklik yapıldı. Nisan 2023'ten bu yana şirketin Aktüerya, Kurumsal Fiyatlama, Veri Analitiği, Tıbbi Değerlendirme ve Tazminat birimlerinden sorumlu Teknik Genel Müdür Yardımcısı olan Aslıhan Duymaz, Genel Müdürlük görevine getirildi.

Duymaz, Boğaziçi Üniversitesi Matematik Bölümü ve University of London City Aktüeryal Bilimler yüksek lisans derecesine sahip bir uzman olarak, kariyerine 2000 yılında Commercial Union Hayat A.Ş.’de başladı. Ardından, çeşitli kurumlarda aktüeryal modelleme, fiyatlama, raporlama ve yönetim alanlarında önemli roller üstlendi.

Bupa Acıbadem Sigorta'ya katılmadan önce KPMG Finansal Hizmetler Danışmanlığı'nda görev alan Duymaz, 2023 Nisan ayında Bupa Acıbadem Sigorta'da Teknik Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştı. Bu görevinin yanı sıra, Mayıs 2024 itibarıyla şirketin Genel Müdürlük görevini de vekil olarak yürütecek.

Bu atama ile birlikte, Duymaz'ın tecrübesi ve uzmanlığı, şirketin stratejik yönetimine ve başarıya katkı sağlaması bekleniyor.