Yusuf ZENGİN

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Candan Yüceer, Trakya Belediyeler Birliği Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçildi.

Trakya Belediyeler Birliği Mayıs ayı olağan Meclis Toplantısı, Süleymanpaşa’da saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Toplantıda birlik başkanı, birlik meclis başkan vekili, divan kurulu, encümen, plan-bütçe komisyonu ve dış ilişkiler komisyonu üyelikleri için seçimler yapıldı.

Yönetim Yapısı Baştan Aşağı Yenilendi
Gizli oylama sonucunda Encümen üyeliklerine Şarköy Belediye Başkanı Alpay Var, Saray Belediye Başkanı Abdül Taşyasan, Kavaklı Belediye Başkanı Ufuk İn, Ergene Belediye Başkanı Müge Yıldız Topak, Üsküp Belediye Başkanı Halil Çallı ve Büyükçekmece Belediyesi Meclis Üyesi Kerem Ereke seçildi.

Meclis Başkan Vekilliği görevine ise I. Başkan Vekili olarak Malkara Belediye Başkanı Nergiz Karaağaçlı Öztürk, II. Başkan Vekili olarak Kaynarca Belediye Başkanı Neşe Çevikbaş seçildi. Asil Kâtip Üyeliğe Gelibolu Belediyesi Meclis Üyesi Funda Kavas ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi İsa Kunt seçilirken, Yedek Kâtip Üyeliğe Yenimuhacir Belediyesi Meclis Üyesi Hakan Yaşarbaş ve Marmaraereğlisi Meclis Üyesi Cumhur Küreşoğlu getirildi.

Plan-Bütçe Komisyonuna Yeni İsimler
Lüleburgaz Belediyesi Meclis Üyesi Ahmet Eren Gürtekin, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Oğuz Çakmak, Avcılar Belediyesi Meclis Üyesi Mahir Budak, Ahmetbey Belediyesi Meclis Üyesi İbrahim Berberoğlu ve Saray Belediyesi Meclis Üyesi Murat Dinç plan-bütçe komisyonu üyeliğine seçildi.

Trakya Belediyeler Birliği’ne 6 Yeni Belediye Katıldı
Silivri, Çatalca, Süleymanpaşa, Keşan, Alpullu ve Evrensekiz belediyeleri Trakya Belediyeler Birliği’ne yeniden üye oldu. Çakıllı ve Beğendik belediyelerinin ayrılma talepleri kabul edildi. Böylece Birliğin üye sayısı 38'e çıktı.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Candan Yüceer, yeni seçilen üyeleri tebrik ederek başarılar diledi ve görev süresi dolan üyelere katkılarından dolayı teşekkür etti.

"Hizmet Bayrağını Daha Yukarıya Taşıyacağız"
Birlik Başkanı Dr. Candan Yüceer, Trakya Belediyeler Birliği’nin çeyrek asırlık deneyimi ile Trakya’ya değer katacak projeler yapacaklarını belirtti. Yüceer, Trakya Belediyeler Birliği’nin 2020 yılında aldığı yeni unvan ile birlikte büyüdüğünü ve güçlendiğini vurguladı. Yüceer, "Çalışmalarımızı el birliği ile sürdüreceğiz ve Trakya’mızı geleceğe taşıyacağız" dedi.

"Var Gücümüzle Çalışacağız"
1 Nisan itibarıyla siyaset sürecinin bittiğini ifade eden Yüceer, "Artık beldelerimizin, ilçelerimizin, şehirlerimizin ve Trakya’mızın belediye başkanları ve meclis üyeleriyiz. Trakya Belediyeler Birliği’nin deneyimi ile partiler üstü bir konumda çalışacağız. Trakya’nın potansiyelini harekete geçireceğiz" dedi.

"Birlikte Daha Güçlüyüz"
Yüceer, ulusal ve uluslararası alandaki kurumlarla iş birliğine devam edeceklerini belirterek, "Birlikte daha güçlü olduğumuz gerçeğiyle hedeflerimize daha kolay ulaşacağız" diye konuştu.

"Trakya’mızı Geleceğe Taşıyacağız"
Trakya’nın avantajları ve dezavantajlarını dile getiren Yüceer, Trakya’nın Türkiye’nin Avrupa’ya açılan kapısı olduğunu ve güçlü yanlarının yanı sıra çevre sorunları gibi zayıf yanlarının da bulunduğunu belirtti. Yüceer, "Ortak irade ve dayanışma ile Trakya’ya en iyi ve en kaliteli hizmeti sağlayacağız" dedi.

Yeni dönemin Trakya için hayırlı olmasını dileyen Yüceer, "Tarım ve hayvancılıkta bir lider, turizmde ve sanayide ülke çapında adından söz ettiren bir Trakya için başlıyoruz" diyerek konuşmasını tamamladı.