Yusuf ZENGİN
Bakırköy Belediye Başkanı Ayşegül Ovalıoğlu'nun öncülüğünde, Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantısında alınan önemli bir kararla, Bakırköy için afet seferberliği başlatılıyor.Toplantıda oy birliği ile kabul edilen kararla birlikte, Kentsel Dönüşüm ve Afet İşleri Müdürlüğü kurulması kararlaştırıldı.

Başkan Ovalıoğlu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Komşularımızın yaşam hakkı en büyük önceliğimizdir" diyerek, beklenen büyük İstanbul depremi ve olası afetler için gerekli önlemlerin alınacağının altını çizdi. Deprem öncesi ve sonrası yapılacak adımların adım adım planlandığını belirten Ovalıoğlu, "Yapı stokumuzu hızla güçlendireceğiz ve #EvimizBakırköy’de huzur içinde yaşayacağız" dedi.

Bakırköy Belediyesi'nin aldığı bu karar, afet risklerine karşı toplumun güvenliğini sağlamak adına atılmış önemli bir adım olarak değerlendiriliyor. Kentsel dönüşüm ve afet işleri müdürlüğünün kurulmasıyla birlikte, Bakırköy halkının afetlerle başa çıkma kapasitesi artacak ve güvenli bir yaşam ortamı sağlanması için gerekli tedbirler alınacaktır.