Anadolu Sigorta, şehirlerin ekonomisini ve KOBİ’lerin sigortacılık alanındaki ihtiyaçlarını mercek altına almak üzere düzenlediği Anadolu Buluşmaları’nın ikincisini Denizli Pamukkale Üniversitesi’nde gerçekleştirdi. Faaliyetlerinde sigorta bilincini artırmayı ve sektörü ileriye taşımayı amaçlayan Anadolu Sigorta, 4 Haziran’da Denizli’de, Pamukkale Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde buluştu.

Etkinliğe, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, Denizli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selim Kasapoğlu, Anadolu Sigorta Genel Müdürü Mehmet Tuğtan, Türkiye İş Bankası KOBİ ve İşletme Bankacılığı Satış Bölüm Müdürü Gaffar Öney ve Anadolu Sigorta üst yönetimi katıldı.

Panelistler, ticaret, sanayi ve turizm sektörlerinin Denizli’ye katkısını ele aldılar. Moderatörlüğünü gazeteci yazar Noyan Doğan’ın üstlendiği organizasyonda, KOBİ’ler, sigorta acenteleri ve Pamukkale Üniversitesi öğrencileri bir araya geldi. Panelde, Denizli’nin ekonomik gelişiminde sigorta sektörünün önemi ve sektördeki dönüşüm tartışıldı.

Anadolu Sigorta Genel Müdür Yardımcıları Fatih Gören, Taylan Matkap ve İdil Pamir’in de katılımıyla düzenlenen etkinlikte, KOBİ’lerin, sigorta acentelerinin ve Pamukkale Üniversitesi öğrencilerinin soruları yanıtlandı.

Anadolu Sigorta Genel Müdürü Mehmet Tuğtan, Denizli’nin tarım, ticaret, sanayi ve turizm açısından değerli bir şehir olduğunu vurgulayarak, Anadolu Sigorta’nın işletmelere çeşitli risklere karşı kapsamlı çözümler sunduğunu belirtti. Tuğtan, KOBİ’lerin işletmelerini büyütürken karşılaşabilecekleri riskleri belirlemelerini ve uygun sigorta ürünlerini seçmelerini önerdi. Ayrıca, Türkiye İş Bankası’ndan ihracat kredisi kullanan müşterilere yönelik Kefalet Sigortası ürünlerinin, ihracatçı firmaların uluslararası ticarette daha rahat hareket etmelerini sağladığını ifade etti.