Yusuf ZENGİN

CUMHURBAŞKANI ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 18 yıl aradan sonra CHP Genel Merkezi'ni ziyaret ederek CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile bir araya geldi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından 2 Mayıs'ta AK Parti Genel Merkezi'nde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ziyaret etmişti. Siyasette normalleşme sürecinin başlangıcı olarak görülen bu ziyaretin ardından Erdoğan, Özel'e iadeiziyaret bulundu.

Erdoğan'ın ziyareti öncesinde CHP Genel Merkezi önüne Cumhurbaşkanlığı forsu bulunan bayrak asıldı. Özel, Erdoğan'ı genel merkez girişindeki merdivenlerde karşıladı. Erdoğan'a AK Parti Genel Başkan Vekili Mustafa Elitaş, Özel'e ise CHP İstanbul Milletvekili Namık Tan eşlik etti. İkili, genel merkez önünde tokalaşarak basın mensuplarına poz verdi. Ardından, Özel'in 12'nci kattaki makam odasında gerçekleşen görüşmeye geçildi.

Görüşme saat 16.05'te başladı ve Erdoğan, 2006'da başbakanlığı dönemindeki ziyaretinden 18 yıl sonra CHP'yi ziyaret etmiş oldu. Makam odasındaki görüşmeden de fotoğraf paylaşıldı.

Bu ziyaret, siyasette diyalog ve iş birliği açısından önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.