Tema Vakfı işbirliği ile yürütülen ‘Baktığımız Yerler Yeşerecek’ projesini tamamlayan ve 20 bin fidan ile ‘2-Hatıra Ormanı’ oluşturan Seiko Optik, sürdürülebilir sosyal sorumluluk projelerine yenilerini ekleyerek toplum ve göz sağlığı konusunda bilincin oluşması için projeler geliştirmeye devam ediyor. Türkiye’de optik sektöründe toplumun tüm kesimlerinin ilgisini çeken projeler geliştiren Seiko Optik Türkiye, doktor işbirliği ile bilgilendirici makaleler, ‘Gözümün Değeri’ projesi ‘Karanlık Oda’ ile saha etkinlikleri, göz sağlığı ile alakalı bilincin erken yaşlarda oluşması adına yürüttüğü ‘Sağlıklı Gözler, Bilinçli Nesiller’ projesi ve göz sağlığına dair doğru bilgiye hızlı erişimi sağlayan bloğu ile duyarlı marka çizgisini sürdürüyor.

İki yıl önce başlattığı “Baktığımız Yerler Yeşerecek” projesi kapsamında optik kullanıcıları adına fidan bağışı yapan ve ‘2-Hatıra Ormanı’ oluşturan Seiko Optik Türkiye, 20 bininci fidan sertifikasını da sahibi ile buluşturdu. “Baktığımız Yerler Yeşerecek” projesini tamamlamanın ve 2 farklı şehirde ‘Seiko Optik Türkiye Hatıra Ormanı’ oluşturmanın gururunu yaşıyoruz’ diyen Türkiye Satış & Pazarlama Direktörü Faruk Ulusoy, ‘sektörde göz sağlığı alanında çığır açan yeniliklere imza atarken insanlara ve dünyaya fayda sağlayacak sosyal sorumluluk projeleri de hayata geçiriyoruz. Sektörün en çok proje yürüten markasıyız ve yeni projelerle bu tanımı sürdürmeye devam edeceğiz. Yaptığımız her projeye her kesimden ilgi çok yoğun. Bu da bizi yeni projeler ve toplumun her kesimine fayda sağlamak noktasında heyecanlandırıyor.’ dedi.

‘Baktığımız Yerler Yeşerecek’ projesi kapsamında TEMA Vakfı iş birliği ile geçtiğimiz yıl Gaziantep Nur Dağı’na tüketicileri adına 10.000 fidan bağışlayarak ‘Hatıra Ormanı’ oluşturan Seiko Optik Türkiye, 2. ‘Hatıra Ormanını’ 10.000 fidan bağışı ile Edirne Subaşı Mevkii’nde oluşturdu. Her cam, geleceğe dikilen birer fidan’ sloganı ile bugüne kadar tüketicileri adına 20.000 fidan bağışı ile ‘2 Hatıra Ormanı’ oluşturan Seiko Optik’ten cam alan tüketicilerin ‘Seiko Optik Türkiye Hatıra Ormanları’nda dikili fidanları oldu.

“İnsan sağlığına hizmet eden markayız”

‘Farklı projelerle her yaştan insana, her kanaldan ulaşarak göz sağlığı bilincini yükseltmek için çalışıyoruz’ diyen Seiko Optik Türkiye Satış & Pazarlama Direktörü Faruk Ulusoy, ‘biz insan sağlığına hizmet eden bir markayız. Misyonumuz hem insan sağlığına hem sektöre hem de dünyaya fayda sağlayacak işler ortaya koymak. Buradan hareketle her yıl yeni projelerle optik cam kullansın ya da kullanmasın her yaştan insana ulaşmaya çalışıyoruz. Sağlık ve çevre bilinci bizim olmazsa olmazımız. Tema Vakfı ile yürüttüğümüz projede doğaya olan görevimizi yerine getirdik. Göz sağlığına yönelik ‘Karanlık Oda” gibi çok konuşulan ve takdir edilen sosyal sorumluluk projelerine imza attık. Pandemi sonrası yeni projeler için çalışmaya başladık. Çok kısa zamanda devam eden projelerimize yenileri eklenecek’ dedi.

‘Karanlık Oda’ ile 10 binin üzerinde kişiye ulaşıldı...

Dünyanın en yenilikçi ve teknolojik optik çözümlerini yürüten Seiko Optik, Türkiye’de göz sağlığı bilincini oluşturmak ve toplumsal fayda yaratmak adına her yıl birkaç sosyal projeyi birden yürütüyor.
Seiko Optik’in, geçtiğimiz yıl Türkiye genelinde göz sağlığı ve gözlük kullanımı konusuna dikkat çekmek ve görme sorunu yaşayanlarla empati oluşturmak için başlattığı ‘Gözümün Değeri’ projesi bugüne kadar 11.361 kişiye karanlık oda deneyimini yaşatarak görmenin değeri konusunda bilinçlendirdi. Trabzon, Ankara, Antalya, Adana ve İstanbul’da proje için özel dizayn edilen ‘Karanlık Oda’ da, karanlık bir alanda en basit gündelik aktiviteleri yapmanın zorluğunu, düzenli göz muayenesinin gerekliliğini ve kaliteli gözlük camı kullanımını vurgulayan Seiko Optik, 7’den 70’e her yaştan insana göz sağlığının önemini aşıladı.

Optisyen adayları ile buluşup marka tecrübeleri aktarılıyor.

Kalite felsefesini bir asırdır dünyanın dört bir yanına taşıyan, 2004 yılından bu yana Türkiye’de de faaliyetlerini yürüten marka, düzenli olarak geleceğin optisyenleri ile de bir araya geliyor ve deneyimlerini aktarıyor. Türkiye’nin birçok ilinde bulunan üniversitelerin optisyenlik bölümü öğrencileri ile konferans, seminer ve eğitim etkinlikleri gerçekleştiren Seiko, özellikle teknolojinin gelişmesine paralel yeni göz problemleri ve geliştirilen çözümler konusunda kapsamlı bir bilgi akışı sağlıyor. Bugüne kadar onlarca üniversite ve binlerce gence ulaşan marka, tüm bilgi birikimini ve tecrübesini gençlere aktararak onları profesyonel hayata hazırlıyor ve sektörün gelişimine katkıda bulunuyor.

‘Sağlıklı Gözler, Bilinçli Nesiller’ projesiyle anaokullarında eğlenceli seminerler...
Göz sağlığına önem vermenin çocuk yaşlarda başlaması gerektiğini savunan Seiko, “Sağlıklı Gözler, Bilinçli Nesiller” projesiyle de anaokulu düzeyinde çocuklara ulaştı. Proje kapsamında Seiko Optik Türkiye Göz Sağlığı Danışmanı Op. Dr. Özgür Gözpınar’ın anlatımı ve eğlenceli etkinliklerle göz sağlığının korunması, erken muayene, beslenme ve dijitalleşen dünyada akıllı telefon ve tabletlerden gözlerin korunmasına yönelik çocukları bilgilendirdi. Aynı zamanda içeriğinde göz hakkında eğitici bilgiler veren çeşitli oyun ve boyama etkinliklerinin yer aldığı projeye özel hazırlanan “Gülen Gözler” kitabı çocuklara ulaştırıldı. Projeye İstanbul’dan start veren marka önümüzdeki dönemde farklı şehirlerdeki anaokullarına da gitmeyi planlıyor.

Uzman desteği ile doğru bilgi akışı...

Seiko Optik aynı zamanda tam 2 yıldır düzenli olarak Op. Dr. Özgür Gözpınar danışmanlığında görme sorunları, göz hastalıkları ve göz sağlığını koruma yolları gibi konularda bilinçlenmeye yönelik makalelerle toplumun doğru bilgiye ulaşmasını sağlıyor. Göz problemlerinin yalnızca görme bozuklukları ile ilişkilenmediği vurgusu ile hazırlanan makale ve içeriklerle yapılan iletişim çalışmaları ve mecralar aracılığı ile geniş kitlelere ulaştırılıyor. Günlük yaşamda dış etkenlerin gözleri nasıl etkilediğinden farklı yaşlarda karşılaşılan göz problemlerine ve teknolojiyle birlikte değişen yaşam şekillerinin gözlerdeki etkilerine kadar birçok konuda bilgilendirici içerik, öneri ve çözümler aktarılıyor.

Soru Sor, İzle, İncele: Göz Sağlığı ile İlgili Yeni Nesil Yaklaşım

Göz sağlığı konusunda derin bir kaynak niteliğinde hayata geçirilen www.gozumundegeri.com bloğu ise Seiko Optik Türkiye Göz Sağlığı Danışmanı Opr. Dr. Özgür Gözpınar moderatörlüğünde yenilikçi ve interaktif bir yaklaşımla yönetiliyor. Nitelikli ve her geçen gün yenilenen geniş bilgi içeriğinin yanı sıra Türkiye’de göz ve göze dair gelişme ve çözümler, bilgilendirici makaleler ve en çok merak edilen göz problemlerini konu eden videolar yer alıyor. Bilgi almak isteyen herkese açık olan blogtan uzman doktora soru sorulabiliyor ya da daha önce sorulan ve cevabı aktarılmış bilgilere erişim sağlanabiliyor.