Sağlık Sigortası ücretsiz 7/24 Bilgi:TIKLA

 

Big Elif, Big Ece, Big Ahmet… McDonald’s Türkiye, pandemiyle mücadelede büyük bir fedakarlıkla görevlerini yerine getiren sağlık çalışanlarına sürpriz yaptı. Pandeminin ilk aylarında sağlık çalışanlarına menü göndererek ve ücretsiz kahve ikramı yaparak destek olan McDonald’s, bu kez ikonik ürünü Big Mac’e sağlık çalışanlarının ismini vererek özel menü gönderdi. McDonald’s Türkiye Pazarlama Direktörü Elif Göktaş, “İçinde bulunduğumuz bu zor günlerde ‘büyük’ tanımını en çok sağlık çalışanları hak ediyor. Bizlerin sağlığı için ailesinden, sevdiklerinden uzak kalan sağlık çalışanlarına ne kadar teşekkür etsek az kalır” dedi.

McDonald’s Türkiye, Covid-19 nedeniyle gece-gündüz demeden çalışan sağlık çalışanlarını unutmadı. McDonald’s ikonik ürünü Big Mac’in ismini ‘Big Elif’, ‘Big Ahmet’ şeklinde sağlık çalışanlarının isimleriyle değiştirerek ‘büyük’ bir jest yaptı. Gönderilen menülerde, sağlık çalışanlarına özel teşekkür notları da yer aldı. McDonald’s’ın sürprizine kayıtsız kalmayan sağlık çalışanları da sosyal medyada paylaşım yaparak yalnız olmadıklarını hissettiren McDonald’s’a teşekkür etti.

McDonald’s Türkiye Pazarlama Direktörü Elif Göktaş, “Sağlık çalışanlarımız pandeminin ilk gününden itibaren büyük bir fedakarlıkla çalışıyor. İçinde bulunduğumuz bu zor günlerde ‘büyük’ tanımını en çok sağlıkçılar hak ediyor. Big Mac’e onların isimlerini vererek güzel bir sürpriz yaptık. Karantina döneminde sağlık çalışanlarımıza menülerimizden göndermiş, restoranlarımızda ücretsiz kahve ikramı yapmıştık. Bizlerin sağlığı için ailesinden, çocuklarından uzak kalan sağlıkçılarımıza teşekkürümüzü bir adım öteye taşıyarak bu kez kendi isimlerine özel menüler götürdük. Big Mac kutularını Big Ayşe, Big Ahmet gibi değiştirdik ve paketlerin üzerine yine isimlerine özel teşekkür notları ekledik. Gece-gündüz demeden özveriyle çalışan sağlık çalışanlarımıza ne kadar teşekkür etsek az kalır” diye konuştu.

Türkiye’de McDonald’s

‘BrandZ En Değerli 100 Küresel Marka’ çalışmasına göre dünyanın en değerli 9’uncu markası olan ve Türkiye’de ilk restoranını 1986 yılında açan McDonald’s, 2005 yılından bu yana Anadolu Grubu (Anadolu Endüstri Holding) çatısı altında faaliyet göstermektedir. McDonald’s, bugün yaklaşık 255 restoranı ve 6000 civarında çalışanı ile yılda 100 milyon kişiye hizmet vermektedir. McDonald’s, sunduğu ürün ve hizmetlerin %98’ini Türkiye’de üretim yapan tedarikçilerden temin etmektedir.

McDCafé

McCafé yaklaşık 20 yıl önce Avustralya’da doğmuş bir konsepttir. Dünyada 32 ülkede 1300’den fazla restoranda faaliyet gösteren kahve zinciri McCafé, Türkiye’de McDCafé adıyla 32 McDonald’s restoranında hizmet vermektedir. McDCafé’lerde, Espresso’dan Capuccino’ya, Flatwhite’dan Americano’ya, Latte’den Türk kahvesine, Frappe’den, Smoothie’ye kadar, birçok sıcak ve soğuk içecek seçeneklerinin yanında birbirinden lezzetli kek ve muffin gibi damak zevkine hitap eden yiyecekler de bulunmaktadır.

McDonald’s Çocuk Vakfı Hakkında

1974 yılında ABD’de kurulan günümüzde 64 ülkede faaliyet gösteren RMHC’nin (Ronald McDonald House Charities) bir uzantısı olarak Türkiye’de 2001 yılında faaliyete geçen McDonald’s Çocuk Vakfı’nın misyonu, çocukların sağlığı ve mutluluğu için projeler gerçekleştirmektir. McDonald’s Çocuk Vakfı, bu misyon çerçevesinde bugüne kadar 25 yerleşim merkezindeki 29 sağlık kuruluşunda 51 proje gerçekleştirmiştir. Bu projelerden yararlanan çocuk sayısı 250 bin’e yaklaşmış ve Vakfa 2 milyon doların üzerinde ayni ve nakdi bağış yapılmıştır.

McDonald’s Çocuk Vakfı 2012 yılında gerçekleştirilen Şişli Etfal Hastanesi Gelişimsel Pediatri Servisi’nin inşa ve teşrifi projesi ile RMHC’nin en prestijli ödüllerini kazandı. Şişli Etfal Hastanesi Gelişimsel Pediatri Servisi Projesi kendi kategorisinde ‘En İyi Proje’ ödülünü alırken, RMHC’nin en büyük ödülü olan Kim Hill seyirci ödülüne layık görüldü.