Sağlık Sigortası ücretsiz 7/24 Bilgi:TIKLA

 

Türkiye’nin en yüksek polifenollü zeytin ekstresi üreten Sidyma, Arjantin’de yapılan Uluslararası Sızma Zeytinyağı Yarışması olan Olivinus 2020’nin hem kalite hem de sağlık kategorisinde iki altın madalyaya layık görüldü ve sağlık kategorisinde ödül alan tek Türk markası oldu.

Türkiye’nin en yüksek polifenollü zeytin ekstresi üreten Sidyma, sağlık kategorisinde aldığı ödüllerle ülkemizi uluslararası arenada başarıyla temsil etmeye devam ediyor. Muğla’nın Fethiye ilçesinde kurulan ve bu bölgeye has zeytinlerden elde edilen Sidyma, sağlık açısından çok değerli olduğu çeşitli klinik ve bilimsel araştırmalarla desteklenmiş polifenollü zeytin ekstresi üretiyor. Sağlığımıza sunduğu olumlu katkılarla dikkat çeken polifenol, kanser, Alzheimer ve yüksek tansiyon gibi rahatsızlıkların önlenmesine destek olurken, kalp sağlığının korunmasına ve bağışıklık sisteminin güçlendirilmesine yardımcı oluyor. Polifenolü hem ülkemizde hem de dünyada tanıtılmasını hedefleyen Sidyma, Arjantin’de yapılan ve dünya uzmanlarının jüriliğinde kalitelerine göre en iyi sızma zeytinyağlarını belirlediği Olivinus 2020’nin sağlık ve kalite kategorilerinde iki altın madalyaya layık görülerek sağlık kategorisinde ödül alan tek Türk markası oldu. EVOO (Sızma Zeytinyağı) ranking puanlamasına gore Dünya Sıralamasında ikinci sıralamada yer alan Olivinus Uluslararası Sızma Zeytinyağı Yarışması, Güney Amerika, Orta Amerika ve Karayiplerde düzenlenen en büyük ve en eski uluslararası yarışma olma özelliği taşıyor.

Sidyma, daha önce de Londra Uluslararası Zeytinyağı Yarışması (LIOOC), Olympia Uluslararası Sağlık ve Beslenme Yarışması, NYIOOC New York Zeytinyağı Yarışması ve Japonya Zeytinyağı Ödülleri gibi (JOOP)sağlık segmentinde birçok uluslararası ödülde ‘Altın Madalya’ sahibi olmuştu.

Sidyma Hakkında:

Muğla’nın Fethiye ilçesinde Mayıs 2017 yılında kurulan Sidyma, bu bölgeye has zeytinlerden elde edilen, sağlık açısından çok değerli olduğu çeşitli klinik ve bilimsel araştırmalarla desteklenmiş yüksek polifenollü zeytin ekstresinin üretilmesini ve tüm dünyaya tanıtılmasını amaçlıyor.

Mucize olarak adlandırılan ve fenolik bileşenleri açısından son derece zengin olan, Güney Ege Bölgesi’nin Dilmit, Memecik ve Delice türü zeytinlerinden üretilen Sidyma, yüksek polifenollü zeytin ağaçlarının, bölgedeki yağış, rakım ve diğer benzer faktörler baz alınarak, doğal ortamlarından özen ile toplanılan zeytinlerden üretiyor. Polifenol, vitamin ve minerallere ve özel toplanma ve sıkım yöntemleriyle, yüksek polifenol içeriğinin kaybolmasına izin verilmeden zeytinlere 4 ila 6 saat içerisinde 17 derece veya altında soğuk sıkım işlemi uygulanıyor. Diğer üreticilerin üretim aşamasındaki, yemek ve salatalık zeytinyağı 4-8 kg zeytinden 1 litre oranında elde edilirken, Sidyma yağlarında 35-40 kg zeytinden 1 litre yüksek polifenol içeren zeytin ekstresi elde ediliyor. Sıkım sırasında kullanılan özel yöntemler sayesinde fenoller yağın içine hapsediliyor.

1430 mg/kg polifenol değerine sahip Sidyma, analiz raporunu dünyaca kabul gören ve akredite edilmiş Atina Üniversitesi’nden aldı. Benzer şekilde Sidyma’nın Dünya Zeytinyağı Konseyi’nce akredite, Aydın Ticaret Borsası Laboratuvarı onaylı 1006 mg/kg ve 1037 mg/kg ölçülerinde analiz raporları da bulunuyor.