Yusuf Zengin
Yusuf Zengin

Ulaştırma Bakanına açık mektup...

Devlet Hava Meydanları İşletmesi bardak alacağı zaman ihaleye çıkmasını biliyor da Atatürk Havalimanı'nın girişini dünyanın hiçbir yerinde görülemeyecek kadar çirkin hale getirip kiminden 10 kiminden 5, kiminden bilboard, kiminden pano, kiminden yıllık, kiminden aylık alırken bildiği gibi hareket edebiliyor.

Sayın Bakanım. İstanbul'a üç milyon lale ekildi. Belediye başkanımız havalimanı çevresini öyle güzel bir hale getirdi ki eskiden Kazlıçeşme'nin atık kokulu gri sahilinden, kum ocakları arasından geçen turistler şimdi sümbül kokularıyla İstanbul'a giriyor.

Atatürk Havalimanı'nı TAV öyle güzel bir hale getirdi ki eskiden iki saatte Almanya'dan gelip dört saatte havalimanından çıkamayan turist, "Bir bagaj arabasına 100 dolar veririm. Yok mu satan" diye kan-ter içerisinde bağırırken şimdi ise dünyanın en güzel ve akıllıca işletilen terminalinden gidip geliyor.

Sayenizde Türk sivil havacılığı halka yayıldı. Gariban milletimiz ölmeden sayenizde uçağa biniyor. Türk sivil havacılığının önünü nasıl açtığınızı belki bugün değil ama yıllar sonra tarih elbette yazacak, anlatacak.

Halen Ankara'ya 500 liraya uçakla seyahat eden insanlar İzmir'e sizin sayenizde 100 liranın altında uçuyor. Bu başarı sizin ve hükümetinizindir. Seven de sevmeyen de bunu takdir etmek zorunda.

Devamı Türkiye Haberci'de!

YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye Haberci'yi Facebook'ta takip edin

TÜRKİYE HABERCİ E-GAZETE

  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete