Yusuf Zengin
Yusuf Zengin

Havalimanından bakan geçti

Her ne kadar eleştirilere maruz kalsa da aslında çok iyi işler yaptığı ortada sayın Ulaştırma Bakanımız Binali Yıldırım'ın Atatürk Havalimanı'nda gerçekleştirilen tek numarada acil sağlık projesinin açılışını yapmak için ziyaretimize gelen Yıldırım 5 yıllık görev süresince gerçekleştirdiklerinden de bahsetti.

Yolcu sayısında yüzde yüz, iç hatlarda ise yüzde 500'ün üzerinde bir büyümeyi beraberinde getirdiğini söyledi. Türkiye'deki herkesi uçağa bindireceğiz sloganıyla yola çıkan Bakanlığımız gerçekten Türkiye'nin büyük bir kısmını uçakla tanıştırdı.

Atatürk Havalimanı'nın gelişimini sağlamak için her türlü çabayı sarf eden ve açılıştan açılışa koşturan Bakanımıza havacılık camiasından benimle birlikte ekmek yiyen tüm dostlarım adına teşekkürü borç biliyorum.

Bugünkü açılıştan da bahsetmem gerekirse, Atatürk Havalimanı'nda sağlık denilince akla ilk gelen Portclinic sağlık kuruluşudur. Her yerde ve her zaman ekipleriyle hummalı bir çalışma içerisinde bulabileceğiniz yeni bir uygulamayla hem yolcuların hem de biz çalışanların yüzünü güldürdü. Bundan böyle Atatürk Havalimanı genelinde 5555 numarası çevrildiği zaman Port Clinic ekipleri olay yerine anında ulaşarak, olay yerinden hastanın sağlık durumunu ve neler gerektiğini yazıp merkezde sisteme bildirecek.

Atatürk Havalimanı'nda sağlık anlamında büyük ölçüde fayda sağlayacak olan projenin start alması dolayısıyla düzenlenen törende Bakanımız Binali Yıldırım ‘Port Clinic'in başlatmış olduğu modern teknolojiyi kullanan bu sağlık hizmetinin insanımızın sağlığına verdiğimiz önemin bir göstergesi. Aynı zamanda da uluslararası nitelikteki havaalanlarımızın da bu anlamda geldiği noktanın bir ispatıdır diye düşünüyoruz' dedi.

Havacılık ve sağlığın ortak noktada buluştuğu bu tören gerçekten çok hareketliydi.

Havalimanı çalışanları ya da yolcusuysanız sağlığınızla ilgili bir problem olduğunda emin ellerde olacağınıza emin olun ve içiniz rahat etsin. Atatürk Havalimanı her konuda tedbirli ve güvenli olmaya bu konudaki azmini devam ettirmeye çabalıyor.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye Haberci'yi instagram'da takip edin Türkiye Haberci'yi Twitter'da takip edin Türkiye Haberci'yi Facebook'ta takip edin

TÜRKİYE HABERCİ E-GAZETE

  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete