Yusuf Zengin
Yusuf Zengin

Halktan biri: Ahmet Davutoğlu

'Cumhurbaşkanlığı seçimi sonrasında AK Parti dağılır' iddiasında bulunanlar, önceki yanılgılarına bir yenisini daha eklediler. Recep Tayyip Erdoğan'dan boşalan Başbakanlık koltuğuna oturan Ahmet Davutoğlu, alışılagelenin dışında bir başbakan profili çiziyor.
Mütevazı kişiliği...
Sakin duruşu...
Doğal davranışları...
Ve halkın arasından birisi olduğunu her aşamada göstermesiyle puan toplayan Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun; önümüzdeki genel seçimlerde AK Parti'nin oylarını koruyacağını söylememiz yanlış olmaz sanıyorum. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bıraktığı mirası çok iyi değerlendiren ama kendi siyaset anlayışını ortaya koymaktan da kaçınmayan Başbakan
Davutoğlu'nun, genel seçimler sonrasında yerini daha da sağlamlaştıracağını hep birlikte göreceğiz.
...
Parti tabanının nabzını iyi tutan ve muhalefetin sırf 'laf olsun' diye ortaya attığı iddialara kulaklarını tıkayan Davutoğlu; ''Bizim için en önemli şey: Yeni Türkiye'dir. Laf üretmek değil, hizmet üretmek zamanıdır. Bölgesinde lider olan bir ülke hayal ettik ve bu hayalimizi gerçekleştirmek için için varımızı yoğumuzu ortaya koyuyoruz. Önümüzdeki engellerin bizi yıldıracağını sananlar, yanıldıklarını yakında anlayacaklar'' sözleri ile kararlılığını ortaya koymaktan kaçınmıyor.
Özellikle yurt gezilerinde vatandaşlarla olan diyalogları ve samimi davranışlarının da; Başbakan Davutoğlu'nun yıldızını giderek parlattığını açıkça söyleyebilirim. Geçmiş dönem siyasetçilerinden Süleyman Demirel, Bülent Ecevit ve Necmettin Erbakan gibi doğal bir görüntü sergileyen Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun; siyasete atılmadan önce ikamet ettiği İstanbul Bahçelievler'deki mahallesini ziyarette, komşularına ve eski mahalle arkadaşlarına davranışları da yazdıklarımızı teyit eder nitelikteydi. El ense çekip; 'Kardeşim nasılsın?' diyerek berberine sarılması, '... amcam keyifler nasıl? Bir sıkıntın var mı?' diyerek yaşlı komşusunu kucaklaması, yıllarca takıldığı kahveyi ziyaret ederek arkadaşları ile hasret gidermesi, koruma ordusundan uzak durması görülmeye değer davranışlardı.
...
Görünen o ki...
Siyaset dünyamız yeni ve renkli bir kişilikle daha tanışıyor. Siyasi kaygılardan önce ülke çıkarlarını ön planda tutan, makam ve mevkilerin gelip geçiciliğini, hizmet ve yapılanların kalıcılığını kavrayan, Yaradan'dan dolayı yaratılana hizmeti şiar edinen ve yaşam felsefesini bu çizgide oluşturan bir kişilik...
Umarım; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile başlayan ve yeni bir kimlik kazanan Türk siyasi hayatı, Başbakan Ahmet Davutoğlu ile olması gereken yörüngesine oturur.
Umarım; hedefleri belli olan Türkiye, iktidar hırsından arınmış Ahmet Davutoğlu gibi siyasetçilerimiz sayesinde hak ettiği yere gelir.
Umarım; kazanan hep Türkiye olur.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye Haberci'yi Facebook'ta takip edin

TÜRKİYE HABERCİ E-GAZETE

  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete