Yusuf Zengin
Yusuf Zengin

'Yeni ve Güçlü Bir Türkiye' için geri sayım başladı...

"Türkiye'nin istikrarı her şeyin önünde gelir. Bu konuda asla taviz vermeyeceğiz. Gelecek; Yeni ve Güçlü Türkiye'nindir." diyen bir lider var devletin başında...
Ve bu sözleri hazmedemeyen de bir karşıt kesim...
Daha doğrusu; dahili ve harici hainlerle el ele vermiş, gafiller ordusundan oluşan bir kesim....
...
Bu sözlerin sahibi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı karalamak ve yıkmak için ellerinden geleni arkalarına koymaktan kaçınmayan bu kesimin tutunacak son dalları da (terör dışında) kırıldı.
Başarılı bir görev süresinden sonra istifa eden Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun ''Makamlar ve mevkiiler gelip geçicidir. Aslolan Türkiye Cumhuriyet'nin geleceği ve milletimizin refahıdır. Bu dava ve sevda sonsuza kadar sürecektir. Her zaman liderimiz Recep Tayyip Erdoğan'ın yanındayım. Partimde bir nefer olarak görev yapmaya devam edeceğim. Kimse bu durumdan nemalanmaya kalkmasın'' demesi, bu gafiller ordusuna büyük bir tokat oldu.
Bu olaydan nemalanamayacaklarını anlayarak panikleyen hainlerin ve destekçilerinin son hamlesi ise; yeni Genel Başkan ve dolayısı ile yeni Başbakan seçiminin belirleneceği AK Parti Kongresi oldu. Yeni ismin belirlenmesi sürecinde hemen hemen her oyunu deneyenler; AK Parti kadrolarının soğukkanlı tutumları ve liderleri olan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a olan sadakatleri karşısında bir kez daha yenilgiye uğradılar.
...
Kongre firesiz bir şekilde yapıldı...
Ve yeni Genel Başkan ve Başbakan Binali Yıldırım oldu.
Yaklaşık 11 yıl gibi rekor sayılabilecek yıl Bakanlık yapan; beyefendiliği, kibarlığı ve çalışkanlığı ile tanınan Binali Yıldırım'ın başbakan olması ile; Türkiye yeni bir döneme daha girmiş oldu.
Bunun anlamı şu: Hedef olark belirlenen '2023' için herşey rayında gidiyor. Bu konuda atılacak son adım; yeni Anayasa ve Başkanlık Sistemi.
Yani; Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın her seferinde vurguladığı 'Yeni ve Güçlü Türkiye' için geri sayım başladı.
...
Peki bu kolay olacak mı?
Bence kolay olmayacak ama mutlaka olacak.
Kolay olmayacak...
Çünkü; bu durumdan rahatsız olan harici kesim ve onları yerli işbirlikçileri rahat durmayacak. Özellikle terör ve ekonomik oyunlarla bu durumu sekteye uğratmaya çalışacaklar. Ve emin olun bu konuda da ellerinden gelenin fazlasını yapacaklar. Hem de geçmiştekilerden daha fazlasını...
Mutlaka olacak...
Çünkü; bu konuda yemin etmiş ve her türlü riski gözönüne alarak plan ve proje yapmış bir lider ile; ona inan ve sonuna kadar yanında yer alacaklarını her zaman kanıtlamış bir kadro var işin başında...
...
Allah yar ve yardımcıları olsun...
Tabi ki;milletimizin, yani bizlerin de...

YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye Haberci'yi Facebook'ta takip edin

TÜRKİYE HABERCİ E-GAZETE

  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete