Yusuf Zengin
Yusuf Zengin

Anlayın artık: GAME OVER...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a saldırmayı görev sayan bir kesimin olduğunu söylemek sanıyorum abartılı olmaz. Bu kesimin tek görevi; fırsat doğduğunda (ki bu fırsatlar genelde dış kaynaklarca sağlanıyor) el altından dedikodu çıkarmak, bilgi kirliliği yaratmak ve çamur atmak.
Son örnek; Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD ziyareti...
Dikkat ederseniz; program daha belli olur olmaz akla hayale gelmeyen senaryolar üretilmeye başlandı. Başkan Trump'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı kabul etmeyeceğinden tutun da, havalimanından bile içeri sokulmayacağı yönündeki dedikodulara kadar neler uydurulmadı ki?
Sonuç?
Bu türden dedikodulara takılmak yerine; ülkesine hizmet etmeyi şiar edinmiş olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kalktı ABD'ye gitti ve bildiği/inandığı doğruları Başkan Trump'ın yüzüne karşı söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bölgemizin geleceğinde terör örgütlerine yer yoktur. Özellikle YPG/PYD terör örgütünün hangi ülke tarafından olursa olsun muhatap olarak alınması; bu konuda küresel düzeyde verilen mutabakata kesinlikle uygun değildir" dedi.
Yani...
Dik duruşunu bozmadı.
Beklenenin aksine Trump; Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Beyaz Saray'ın kapısında karşıladı. Trump, Kore Savaşı'nda Türk ve Amerikan askerlerinin yan yana savaştığını ve Türk askerinin orada yaptıklarını unutmadıklarını kaydederek, Türkiye'nin Komünizme ve Sovyet yayılmacılığına karşı durduğunu hatırlattı. "Savaşlarda Türklerin cesareti efsanevidir" diyen Trump, bugün de yeni bir terör tehdidiye karşı karşıya olunduğunu ve bu ortak düşmana karşı yine ortak mücadele edeceklerini vurguladı.
Yetmedi...
ABD Başkanı Trump, sözlerine, "Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Ortadoğu'da barışı ve güvenliği sağlamak, ortak tehditlerle mücadele etmek ve tüm insanlarımız için haysiyetli bir gelecek yaratmak için birlikte çalışmaya sabırsızlanıyorum" şeklinde devam etti.
Yetmedi...
Türkiye ile ekonomik ve ticari bağları güçlendirmek istediklerine vurgu yapan Trump, ilişkilerin iki ülkenin çıkarına olacak şekilde ekonomik temeller üzerinde yeniden inşa edilebileceğini kayde"Türkiye'nin Suriye'deki dehşet verici katliamların durdurulması için verilen çabalara liderlik etmesini takdir ediyoruz. Suriye iç savaşı tüm dünyayı şoke ediyor" diyen Trump, Suriye'de şiddeti azaltabilecek ve barışçı çözüme imkan sağlayacak her türlü adımı desteklediklerini de dile getirdi.
Yani...
Dış güçlerin ve yerli işbirlikçilerinin planları bir kez daha suya düşmüş oldu. Türkiye'nin bölgesel bir güç olmasının önüne geçmek için her türlü oyuna başvuran bu kesimin şunu artık idrak etmesi gerekiyor. Türkiye onların istedikleri gibi at oynatacakları bir ülke olmaktan çıkmış, kendi benliğine kavuşmuştur.
Bundan böyle oyun peşinde olanlara duyurulur.
Anlayın artık!..
GAME OVER...

YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye Haberci'yi instagram'da takip edin Türkiye Haberci'yi Twitter'da takip edin Türkiye Haberci'yi Facebook'ta takip edin

TÜRKİYE HABERCİ E-GAZETE

  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete