Yusuf Zengin
Yusuf Zengin

'Türkiye artık sizin bildiğiniz Türkiye değil'

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Almanya'ya yaptığı ziyaretin öncesi ve sonrası iyi okunmalı...
Şöyle ki...
Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı resmi temaslarda bulunmak üzere yabancı bir ülkeye gitmeye karar veriyor. Hemen arkasından yaygara başlıyor. Dış mihraklar ve onların yerli işbirlikçileri harekete geçiyor; ellerinde ne varsa ortaya döküyorlar. İçte ve dışta kampanyalar başlıyor; eylemler hızlanıyor.
Sonuç?
Başbakan duruşunu bozmuyor ve Almanya'ya gidiyor.
Orada da bir avuç zavallı sahneye çıkıyor ve Alman basınının da desteği ile gösteriler düzenleniyolar. Türkiye gibi köklü bir devletin başbakanına akla hayale gelmeyecek hakaretler ediliyor.
Başbakan duruşunu yine bozmuyor; ders vereceği saati ve ortamı bekliyor. O fırsatı da; Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD) 10. kuruluş yıldönümünü etkinliklerine onur konuğu olarak katıldığında buluyor. Yaklaşık 20 bin gurbetçinin önünde kürsüye çıkıyor ve şu tarihi sözleri söylüyor: ''Türkiye artık sizin bildiğiniz Türkiye değil. O köprünün altından çok sular geçti.''
...
Dikkat edin!..
Dış politikada 'ezik ve silik' durmaktan bıkmış, egemen güçlerin yöneticileri karşısında 'hazır olda duran' yöneticilerden utanan bir Türkiye'nin geldiği noktaya dikkat edin...
İktidardan yıkmak için ellerinden geleni yaptıkları bir lider, hem de kendi çöplüklerinde çıkıyor ve parmağını gözlerine sokarak diyor ki; ''Akıllı olun, bizi artık eskiyle karıştırmayın. Yeni Türkiye'yi artık herkes kabullenmek zorundadır. Hiçbir çevre bize parmağını sallayarak istikamet çizemez, hiç kimse Türkiye'yi azarlayamaz''.
...
Vakarlı...
Asaletli...
Geçmişinin ağırlığının farkında...
Gücünün önemini kavramış bir lider...
Ve tokat gibi sözler...
Peki anlarlar mı?
Çok zor ama...
Bir gün gelecek; anlayacaklar.
Çünkü bu millet artık gerçekleri gördü; gözünü açtı.
Gezi olayları sonrasında denediler olmadı...
17 Aralık'ta denediler tutmadı...
25 Aralık'ta kıvrandılar yemedi.
Ve Türk milleti en güzel cevabı 30 Mart'ta verdi. Yeni yeni oyunlar peşinde olan dış mihraklar ve yerli işbirlikçileri bir kez daha 'Osmanlı tokadını' suratlarında hissettiler. Emin olun; milletin tepkisi bundan sonra daha sert olacaktır.
İhanet peşinde olanlar şunu unutmasınlar ki; Türkiye Cumhuriyeti'nin kararlı bir lideri ve ona inan halkı var. O kararlı lider ki; bakın ne diyor: ''Tayyip Erdoğan fanidir, bir gün gelir gidecektir. Ama TC'nin yolcuğu devam edecektir. Benim şahsım üzerinden millete saldıranlar bilsin ki bu aziz milletin dik duruşunu karşılarında görecekler. Artık gündemi belirlenen bir Türkiye yok, gündem belirleyen bir Türkiye var. Kardeşlerim yeni Türkiye'yi artık herkes kabullenmek ve hazmetmek zorundadır. Kim ne senaryo yazarsa yazsın, hangi provokasyonu hazırlarsa hazırlasın biz yolumuza kararlılıkla devam edeceğiz. Tüm tuzakların önünde iki önemli tuzak vardır; bir halkın tuzağı, iki hakkın tuzağı. Kararlılıkla yolumuza devam edeceğiz."

...
Size (dış mihrakları saymıyorum) söyleyebileceğim tek söz var ey yerli gafiller: USLANIN ARTIK, USLANIN...
Unutmayın; ne diyor atalarımız: ''Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir.''
Bilmem anlatabildim mi?

YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye Haberci'yi Facebook'ta takip edin

TÜRKİYE HABERCİ E-GAZETE

  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete