Yusuf Zengin
Yusuf Zengin

Mevlüt Bey özellikle Büyükçekmece'yi istemiş

İki dönem Başakşehir, kısa bir dönem de İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı yapan başarılı siyasetçilerimizden Mevlüt Uysal, AK Parti'den Büyükçekmece Belediye Başkanlığı için aday gösterildi.

Bilen bilir!..
Büyükçekmece ilçesi CHP'nin kalesi durumunda...
Ve asıl güçlük; iki dönemdir Belediye Başkanlığı yapan Dr.Hasan Akgün'ün yeniden aynı görev için aday gösterilmesi...
Yani Mevlüt Uysal'ın işi oldukça zor.
...


Fakat; işin ilginç yanı, Mevlüt Bey özellikle bu ilçeyi istemiş. Aday belirlenmesi sürecinde, Mevlüt Uysal'ın; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a 'Büyükçekmece'yi istiyorum efendim...' dediği gelen duyumlar arasında.
Yani; Mevlüt Bey zoru seçmiş..
Peki; Mevlüt Uysal başarılı olabilir mi?
Bence olabilir...
Çünkü; onu siyasi deneyimi oldukça fazla. Mevlüt Uysal, 1966 yılında Antalya'nın Alanya ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Alanya'da tamamladı. 1988'de İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Uzun yıllar avukatlık yapan Mevlüt Uysal, bir yandan da aktif olarak siyasi, sosyal ve kültürel çalışmalarda bulundu. AK Parti'nin kuruluş sürecinde yer alarak 2001 yılında AK Parti Küçükçekmece İlçe Teşkilatı Kurucu Başkanı oldu.
2009 yılının Mart ayında gerçekleştirilen yerel seçimlerde Başakşehir Belediye Başkanlığı'nı kazandı. İlk dönemindeki projeleri ve başarılı hizmetleriyle, 2014 yılında yapılan yerel seçimlerde yeniden aday gösterildi. İkinci kez Başakşehir Belediye Başkanı seçilerek görevine devam etti.
28 Eylül 2017'de İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nin olağanüstü toplantısında yapılan oylama ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini üstlendi. Çok fazla ortada görünmeyen, sadece görevine odaklanan ve çözüm üreten bir isim Mevlüt Uysal.
Deyim yerinde ise; tam bir görev adamı...
Büyükçekmece'de AK Parti'nin Türkiye'deki bir çok ilçeden daha çok oy aldığını ve vatandaşların AK Partili bir belediye istediğini vurgulayan Uysal "Büyükçekmece halkı AK Parti'ye belediyeyi vermek için o kadar çok gayret sarf ediyor ki ama bizim bazı eksikliklerimizden dolayı bu bugüne kadar gerçekleşemedi. Eğer iyi tahlil yaparsak, doğru teşhis koyarsak neticeyi güzel alırız. Her konuyu ayrı ayrı konuşmamız gerektiğine inanıyorum. 'Akıl akıldan üstündür' her kesim ile görüşüp istişare yaparak karar almalıyız. Bunu yaparsak ben inanıyorum ki Büyükçekmece'nin kaderini değiştiririz inşallah'' diyor.
Siyasetin bir takım işi olduğunun da altını çizen Mevlüt uysal şunları söylüyor: '' Bize çok önemli görevler düşüyor. Daha çok çalışıp daha çok kişiye ulaşmamız gerekiyor. Siyaset tek kişi ile yapılan bir şey değildir. Siyaset takım işidir. Bunun as oyuncuları da partinin teşkilatıdır. Takım oyunu güzel olursa netice alınır. Muhakkak takım oyununda yönetici kadar kadrodakilerin büyük etkisi vardır. Hep birlikte Büyükçekmece'yi hizmet belediyeciliği ile buluşturacağız inşallah."
...
Kurt bir siyasetçi olan Dr. Hasan Akgün ile yarışacak olan Mevlüt Uysal'ın bana göre önemli iki kozu var. Birincisi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan aldığı destek ve dolayısıyla AK Parti'nin gücü... İkincisi ise bilgi ve birikimi... Eğer bunları seçmene iyi yansıtırsa; başarılı olması içten bile değil. Mevlüt Bey; İstanbul'un en gözde ilçelerinden birisi olan, ancak bir çok sorunla boğuşan ve bir türlü istediği değeri kazanamayan Büyükçekmece'nin yaralarına merhem olacak projelerle seçmen karşısına çıkmalı. Hasan Akgün'ün başını ağrıtan 'Albatros Parkı Projesi' üzerine de gidebilir. Buranın imara açılması yerine, vatandaşın yararlanabileceği bir alan haline getirilmesi üzerinde de durabilir. Ki bu konuda bir çalışma yaptığı da gelen duyumlar arasında...
...
'Ne olursa olsun; kazanan Büyükçekmece olsun' diyelim.

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye Haberci'yi instagram'da takip edin Türkiye Haberci'yi Facebook'ta takip edin

TÜRKİYE HABERCİ E-GAZETE

  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete

YAZARLAR