Yusuf Zengin
Yusuf Zengin

Davutoğlu: Türkiye'nin geleceği çok parlaktır...

Seçim tarihinin yaklaşmasıyla birlikte; siyaset arenasındaki hareketlilik de arttı. Aday adayları meydanlarda boy göstermeye devam ediyor. Kulisler, kamuoyu yoklamaları, markaja almalar, transfer ve birleşme hareketleri son sürat...
Fakat, bu hengame içerisinde biri var ki; çok sakin, telaşsız...
İşine odaklanmış...
Ülkesi için iyi birşeyler yapma kaygısından başka hiç bir çabası yok. Halkın içinden, sıradan bir vatandaş görüntüsü çiziyor. Her konuşmasında; barış ve birliktelik mesajları verirken, gerilimi azaltmak adına elinden geleni yapmaya da gayret ediyor.
Başbakan Ahmet Davutoğlu'ndan bahsediyorum...
Türkiye'nin küresel güç olma yolunda istikrarını sürdürecek bir yapıya kavuşturulmasında etkin rol alan, dünya ülkelerinin hemen heiçinde olan, her kesimden seçmenin beğeniyle takip ettiği bir siyasetçi olan Başbakan Ahmet Davutoğlu'ndan...
...
İnsanların ve makamların gelip geçici olduğunu her fırsatta vurgulayan Başbakan Davutoğlu; herkesin sorumluluğunun gereğini yapacağı/yapması gerektiği bir dönemde olduklarını söylüyor. Önemli virajların geride kaldığını, önümüzün açık olduğunu söyleyen Ahmet Davutoğlu; ''Biz köklü bir devrim gerçekleştirdik. Diller muhabbet diliyle değerlidir. Ret ve inkar politikaları ülkemizin geleceği açısından 35 yıl kaybettik. Nefret dilini, şiddet dilini kullananlar çirkin iş yapmış olurlar. Adım adım her yasağı kaldırdık. AK Parti olarak Türkiye'nin her bir köşesine gittik, muhalefeti de gitmeye davet ediyoruz. Gelin hep beraber konuşalım'' diyor.
...
Dikkat edin!..
Birlik ve beraberlik çağrısı net...
Kenetlenme çağrısı net...
Ülke geleceği için el ele verme, elini taşın altına koyma düşüncesi net...
...
Ahmet Davutoğlu'nu farklı kılan işte bu yaklaşımları...
...
Siyasi kibirden uzak, bulunduğu makamın şımarıklığı yerine tevazu sahibi, içinde yaşadığı toplumun değerlerini çok iyi bilen ve sindirmiş olan, etnik kimliklere au seçimlerden anlının akıyla çıkacağından kimsenin şüphesi olmasın.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'nın başarılı çizgisini aynı başarı ile sürdürmekten kaçınmayan, önemli olanın ülkenin istikrarı ve başarısı olduğunu her defasında vurgulayan Davutoğlu; ''Irak ve Suriye etnik çatışmalarla parçalanıyorsa Türkiye'den birlik çağrıları yükseliyorsa. Bu çağrıya kulak verin. AK Parti her yerde özgürlük demeye, milli birlik ve beraberliği korumaya kararldır. HDP'lilere sesleniyorum Bir yandan Dolmabahçe'de bu açıklamalar yapılıyorsa diğer yandan sesler yükseliyor. Şiddet dili kullanırlarsa onlar kaybederler. Biz her ne surette olursa olsun bu süreci sahiplenmeye devam edeceğiz. 77 milyonun birbirinden emin olduğu bir Tükiye görüyoruz. 7 Haziran'da seçime giderse kim hangi partiye oy verirse versin elele gitsin. Birlik ve kardeşlik içinde oy kullansın. Türkiye'nin geleceği parlaktır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın" diyor.
...
Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun bu sözlerden çıkarılacak mesaj açıktır: Her ne olursa olsun, biz ülkenin 2023 Hedefi'ne ulaşması için elimizden geleni yapacağız. Bu konuda kim önümüze set çekmeye çalışırsa, kendi kaybeder. Kim de elini taşın altına koyarsa; kucaklamaya, elini tutmaya hazırız.
Durmak yok, yola devam...

YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye Haberci'yi instagram'da takip edin Türkiye Haberci'yi Twitter'da takip edin Türkiye Haberci'yi Facebook'ta takip edin

TÜRKİYE HABERCİ E-GAZETE

  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete