Yusuf Zengin
Yusuf Zengin

Atatürk Havalimanı Olmasaydı, 3. Havalimanı Olmazdı

Atatürk Havalimanı milyonlarca kez vedaların, kavuşmaların yaşandığı bir anı defteridir. Gidiş katı hüzünlü kattır, vedalaşan çiftler, anne babalar evlatların döktüğü gözyaşlarıyla ıslanır. Geliş katına indiğinizde huzur doludur, sevenler kavuşur sevinç gözyaşlarıyla ıslanır herkesin gözleri... Türkiye'ye İstanbul'a tatile gelen turistleri karşılama noktasıdır.  Atatürk Havalimanı milyonlarca kez vedaların, kavuşmaların yaşandığı bir anı defteridir. Gidiş katı hüzünlü kattır, vedalaşan çiftler, anne babalar evlatların döktüğü gözyaşlarıyla ıslanır. Geliş katına indiğinizde huzur doludur, sevenler kavuşur sevinç gözyaşlarıyla ıslanır herkesin gözleri... Türkiye'ye İstanbul'a tatile gelen turistleri karşılama noktasıdır.
Bir de öyle anılar var ki Atatürk Havalimanı'nda, mesela 28 Haziran 2016'da yaşanan lanet bir terör saldırısında şehit olan 46 yolcu ve mesai arkadaşlarımız için yapılan anıt her yıl törenle anılır. Sevenleri şehitlerini anmak için her yıl Atatürk Havalimanı'nda toplanır dualar eder, özlemlerini dile getirir. O anıtı görmek ailelerin yüreğine su serper...
Terör saldırısının ardından Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve ailesi için düzenlenmeye çalışılan hain kumpas gerçekleşti. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ailesiyle birlikte Muğla'nın Marmaris ilçesinde tatil yapıyordu. Havadan karadan heryerden saldırılar gerçekleşiyordu, İstanbul üzerinde F-16lar alçak uçuş gerçekleştiriyordu ama Erdoğan'ın TC-ATA tescilli Gulfstream G450 uçağı sadece Atatürk Havalimanı'na inmeyi başardı.
15 Temmuz darbe girişiminin yaşandığı kara gecenin aydınlığa çıktığı dakikalarda Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın uçağı sadece Atatürk Havalimanı'na iniş yapabildi. Sokaklara dökülen halk Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı karşılamaya geldiğinde Atatürk Havalimanı'nda yaşanan duyguseli asla unutulmayacak anılar arasında yer alacak tarihin tozlu raflarında.
Tarihin tozlu rafları diyorum, çünkü Atatürk Havalimanı 29 Ekim 2018'de yeni havalimanının açılmasıyla tarihin tozlu raflarında yerini alacak.
Dilerim ki yeni havalimanının adı Atatürk Havalimanı olarak devam ettirilir, böylece burada yaşanan anılarla birlikte yeni havalimanına geçeriz. Türk Sivil Havacılığının bugünlere gelmesindeki en büyük etken Atatürk Havalimanı ve burada görev yapan milyonlarca çalışandır. Atatürk Havalimanı olmasaydı, yeni havalimanı da olmazdı.
Atatürk Havalimanı milyonlarca kez vedaların, kavuşmaların yaşandığı bir anı defteridir. Gidiş katı hüzünlü kattır, vedalaşan çiftler, anne babalar evlatların döktüğü gözyaşlarıyla ıslanır. Geliş katına indiğinizde huzur doludur, sevenler kavuşur sevinç gözyaşlarıyla ıslanır herkesin gözleri... Türkiye'ye İstanbul'a tatile gelen turistleri karşılama noktasıdır.  Atatürk Havalimanı milyonlarca kez vedaların, kavuşmaların yaşandığı bir anı defteridir. Gidiş katı hüzünlü kattır, vedalaşan çiftler, anne babalar evlatların döktüğü gözyaşlarıyla ıslanır. Geliş katına indiğinizde huzur doludur, sevenler kavuşur sevinç gözyaşlarıyla ıslanır herkesin gözleri... Türkiye'ye İstanbul'a tatile gelen turistleri karşılama noktasıdır.Bir de öyle anılar var ki Atatürk Havalimanı'nda, mesela 28 Haziran 2016'da yaşanan lanet bir terör saldırısında şehit olan 46 yolcu ve mesai arkadaşlarımız için yapılan anıt her yıl törenle anılır. Sevenleri şehitlerini anmak için her yıl Atatürk Havalimanı'nda toplanır dualar eder, özlemlerini dile getirir. O anıtı görmek ailelerin yüreğine su serper...Terör saldırısının ardından Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve ailesi için düzenlenmeye çalışılan hain kumpas gerçekleşti. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ailesiyle birlikte Muğla'nın Marmaris ilçesinde tatil yapıyordu. Havadan karadan heryerden saldırılar gerçekleşiyordu, İstanbul üzerinde F-16lar alçak uçuş gerçekleştiriyordu ama Erdoğan'ın TC-ATA tescilli Gulfstream G450 uçağı sadece Atatürk Havalimanı'na inmeyi başardı. 15 Temmuz darbe girişiminin yaşandığı kara gecenin aydınlığa çıktığı dakikalarda Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın uçağı sadece Atatürk Havalimanı'na iniş yapabildi. Sokaklara dökülen halk Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı karşılamaya geldiğinde Atatürk Havalimanı'nda yaşanan duyguseli asla unutulmayacak anılar arasında yer alacak tarihin tozlu raflarında.Tarihin tozlu rafları diyorum, çünkü Atatürk Havalimanı 29 Ekim 2018'de yeni havalimanının açılmasıyla tarihin tozlu raflarında yerini alacak.Dilerim ki yeni havalimanının adı Atatürk Havalimanı olarak devam ettirilir, böylece burada yaşanan anılarla birlikte yeni havalimanına geçeriz. Türk Sivil Havacılığının bugünlere gelmesindeki en büyük etken Atatürk Havalimanı ve burada görev yapan milyonlarca çalışandır. Atatürk Havalimanı olmasaydı, yeni havalimanı da olmazdı.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye Haberci'yi instagram'da takip edin Türkiye Haberci'yi Twitter'da takip edin Türkiye Haberci'yi Facebook'ta takip edin

TÜRKİYE HABERCİ E-GAZETE

  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete