Yusuf Zengin
Yusuf Zengin

DOSTA ÖRNEK, DÜŞMANA KORKU!..

'Su uyur, düşman uyumaz' atasözü boşuna söylenmemiş...
Yüzyıllardır yakamızı bırakmayan; her seferinde de kendilerine yerli işbirlikçiler bulan ve bunları adeta kukla gibi kullanan dış güçler, geçtiğimiz günlerde yine bir oyun sahnelemek istediler.
İnsanlarımızın temiz dini duygularını kullanarak palazlanan; devletin, iş dünyasının ve sivil toplum kuruluşlarının her kademesini adeta kanser hücreleri gibi saran FETÖ (Fethullah Gülen) ve yardakçılarının neler yaptığına 15 Temmuz 2016 gecesi tanık olduk. Ekmeğini yediği halkının üzerine kurşun ve bomba yağdıran, bunda başarılı olamayınca suikast düzenleyen, bunu başaramayacağını anlayınca da ekonomik değerlerle ülkeyi çökermek isteyen bu gafiller sürüsüne en güzel cevabı, yine bu halk verdi.
...
Görüş ve düşünceleri bir birine zıt olmasına rağmen bir anda kenetlenen, tankın, topun ve tüfeğin önünde dimdik duran, lideri Recep Tayyip Erdoğan'ın bir sözü ile meydanları dolduran ve günlerce adeta 'nöbet tutan' Türk halkının son darbesi ise; İstanbul Yenikapı'da düzenlenen 'Demokrasi ve Şehitler Mitingi' oldu.
...
Kayıtlara göre; 7'sinden 77'sine, yaklaşık 5 milyon kişi, sıcağa ve bayıltan neme rağmen meydanı hınca hınç doldurdu. Bir o kadarı da meydana giremediği için ya dışarıda bekledi, ya da geri döndü. Tüm farklılıklara rağmen meydanda yan yana duran/durmayı başaran ve tüm dünyaya adeta 'Boşuna uğraşmayın; bizi bölmeyi, parçalamayı ve yok etmeyi başaramayacaksınız' diye haykıran vatandaşların bu duruşu, dosta örnek olurken, düşmana ise korku verdi.
...
Mitingin bir diğer güzel yanı ise; farklı görüşlerdeki partilerin liderlerinin bu 'aşağılık kalkışma' girişimi karşısında sergiledikleri dik duruş oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın ''Bu anlamlı mitingde sizleri de aramızda görmek istiyoruz'' çağrısına hiç tereddütsüz uyan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, tüm dünyaya adeta; 'Mevzubahis vatansa, gerisi teferruattır' diye haykırdılar.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, muhteşem kalabalık karşısında gururla söylediği şu sözler, sanıyorum yukarıdaki tespitlerimizin en güzel kanıtıdır: ''Verdiğimiz şu görüntü var ya, işte bu görüntü inanın bana, ülkemizin düşmanlarını en az 16 Temmuz sabahı kadar üzmüştür, kahretmiştir."
...
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun "15 Temmuz bir uzlaşma kapısı araladı bize. 15 Temmuz'da artık yeni bir Türkiye vardır. Eğer biz bu gücü, bu uzlaşma kültürünü daha da ileriye taşıyabilirsek, çocuklarımıza güzel bir ülkeyi bırakmış olacağız" sözleri...
Ve...
MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin ''Türkiye tek yürek olduğunu göstermiştir. Ayrımız, gayrımız yoktur. Müştereklerimiz, farklılıklarımızdan daha çoktur. Birliğimizi kıskançlıkla, kararlılıkla korumalıyız. Kutuplaşma ve cepheleşmeleri bıçak gibi kesmeliyiz" sözleri de mitinge damga vurdu.
...
Kısacası...
Bu miting her yönü ile tarihe geçti dersek; abartmış olmayız. Birlik ve beraberliğin en güzel göstergesi olan bu görüntülerin sürmesi, kardeşlik bağlarının daha da güçlenmesi, devletin her yanını sarmış vatan hainlerinin tek tek temizlenmesi ve güçlü bir Türkiye'nin yeniden kurulması dileği ile...
Allah yar ve yardımcımız olsun...

YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye Haberci'yi Facebook'ta takip edin

TÜRKİYE HABERCİ E-GAZETE

  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete