Yusuf Zengin
Yusuf Zengin

Yıldırım’ın gözyaşları

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım gözyaşlarıyla usul ve prosedür gereği hükümete veda etti. Hükümetin yeni Ulaştırma Bakanı kurallar gereği bir anlamda kayyum olacak… Bakanı ağlatan elbette bugüne kadar yaptıkları ve yapmadıklarıydı. Statik olmak yerine risk alarak dinamik olma yolunu seçen Bakan bir çok başarıya imza atarken elbette doğal olarak arada bir tökezledi de… Her şeye rağmen ben havacılık adına Cumhuriyet tarihinin en başarılı bakanlarından biriyle haşır neşir olduğumuzu söylemek isterim.
Ben politik değilim bizler sektör gazetecileri olarak politik olmamak gibi de bir lükse sahibiz. Bizim için başarılı olan baş tacı başarısız olan tu- kakadır.
Demir yolu anlamında gördüğüm ve izlediğim kadarıyla Sayın Bakanın bu dinamik ruh hali zaman içerisinde bir miktar başını derde soktu.
Yine de yapılan yatırımlarla ortaya konan vizyon bakımından demir yolunda da Binali Yıldırım isminin gelecekte anılacağını düşünüyorum.
İşin tuhafı asıl orijini denizcilik olan üç tarafı suyla çevrili ülkemizde gözle görülür bir hamle yapamamış olmasıdır. Bu anlamda kendisine biraz muhalefet edip gerekir.
Yinede tüm günah ve sevapları babında başından beri söylediğimiz gibi bugüne kadar ki Ulaştırma Bakanları içerisinde adı anılacak en başarılılardan biri olduğunun hakkını vermek gerek.
En azından önceki bakanlar gibi abuk sabuk projeleri hayata geçirebilmek adına boşa kürek çekmedi. Bugün Türk sivil havacılığının gelişiminde Bakanın imzası olduğunu kabul edip şapka çıkartmak gerek.
Yeni hükümet, yeni bakanlar, yeni milletvekilleri nasıl olur bilemem bunu 22 Temmuzdan sonra göreceğiz.
Ancak benim gözüm bu hükümet olmasa da en azından bu bakanın koyduğu çıta rakımına erişebilecek simalar arayacak.
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye Haberci'yi Facebook'ta takip edin

TÜRKİYE HABERCİ E-GAZETE

  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete