Yusuf Zengin
Yusuf Zengin

''Biz efendi olmaya değil hizmetkar olmaya geldik!..''

Her zaman olduğu gibi...
Bir kez daha yenildiler...
Hem içte, hem de dışta...
Dış mihraklar, yerli işbirlikçileri ve terör örgütleri ile ortak çalışanlardan bahsediyorum. Her olayda Türkiye Cumhuriyeti'ni yıkmak için fırsat kollayan bu aşağılık kesim, son olarak; ülkemizin geleceğini yakından ilgilendiren 'anayasa değişikliği referandumunu' koz olarak kullanmaktan geri kalmadı.
Almanya...
Hollanda...
İsviçre...
Kandil...
Suriye...
ABD...
Ve tabi ki; Türkiye...
Yabancı ajanlar ile yerli piyonları; bu ülkelerde ve Türkiye'de 'referandum' tarihine kadar adeta cirit attılar. Yurtdışında yapılacak propaganda/bilgilendirme çalışmaları engellendiği gibi (ki her tür aşağılık girişim vardı), yurt içinde de bir çok alanda faliyet gösteren bu güruh, milletin sağduyusu sayesinde başarılı olamadılar.
Deyim yerinde ise; 'Osmanlı tokadı'nı bir kez daha suratlarında hissettiler.
...
'Yeni ve güçlü bir Türkiye'nin önündeki son viraj olan 'Anayasa değişikliği referandumu' işte böyle bir ortamda gerçekleştirildi. Ve sonuçta bu millet yine 'oyuna' gelmedi. Yüzde 51.4 'EVET' oyu ile 'yeni sistem' halk tarafından onaylanmış oldu.
Bunun açık ve net anlamı şu: 'Koalisyon' dönemlerinden ağzı yanan millet, 'güçlü bir yönetim' için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı tam 'yetki' ile donattı. Seçim sonrasında bir açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözleri arasında öylesine vurucu bir cümle vardı ki; bu aşağılık güruha 'okkalı bir tokat' daha vurdu: ''Biz efendi olmaya değil; bu millete hizmetkar olmaya geldik.''
...
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözleri bununla da kalmıyor: "Bilesiniz ki, bu bizim yola çıkışımızın ilk anı değil. Biz şu anda zaten yoldayız. Şimdi vites değiştirerek daha hızlı bir şekilde gideceğiz. Bunlar hep bize patinaj yaptırdılar. Artık Türkiye'de Allah'ın izniyle patinaj olmayacak. Her alanda Türkiye çok daha önemli adımları, çok daha büyük adımları atmak üzere muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkacak, hiç endişeniz olmasın. Bugüne kadar projesi olmayanlar bizim karşımızda konuştu ama biz projelerimizle konuştuk, uygulamalarımızla konuştuk. Bundan sonra da projelerimizle yol almaya devam edeceğiz."
Dikkat edin!..
Bu sözlerin sahibi, seçim öncesinde 'diktatörlük beklentisi' ile suçlanıyordu. O ise seçim sonrasında 'hizmetkar' olmaktan, 'muassır medeniyetten' ve 'daha güçlü bir Türkiye'den bahsediyor. Kısacası diyor ki; ''DURMAK YOK. DAHA GÜÇLÜ VE MODERN BİR TÜRKİYE İÇİN YOLA DEVAM''
Allah utandırmasın!..
Yeni sistem; ülkemiz için hayırlı olsun...

YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye Haberci'yi Facebook'ta takip edin

TÜRKİYE HABERCİ E-GAZETE

  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete